Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 21 lipca. Imieniny: Danieli, Wawrzyńca, Wiktora
03/07/2017 - 08:00

51. Festiwal im. Jana Kiepury zbliża się wielkimi krokami. Już wiadomo, kto wystąpi na scenie

Jak co roku, festiwal Kiepury ściągnie do Krynicy tłumy melomanów. Przez osiem dni z Pijalni Głównej będzie rozbrzmiewać muzyka. W programie znalazły się także spektakle i spotkania z artystami.

Tegoroczny Festiwal im. Jana Kiepury, który organizowany jest w Krynicy już po raz pięćdziesiąty pierwszy, rozpocznie się uroczystym otwarciem 12 sierpnia. Od tego momentu, będą odbywać się koncerty, spektakle, recitale, widowiska plenerowe oraz spotkania z artystami. W ciągu ośmiu dni imprezy, na scenie pojawi się niemal 500 artystów, w tym dwa chóry, dziewięć orkiestr, trzy balety oraz kilkudziesięciu śpiewaków.

Przed publicznością wystąpią Małgorzata Walewska, Edyta Kulczak, Katarzyna Oleś-Blacha, Edyta Piasecka, Agnes Wolska, Graziella Morino,  JaeEun Paik,  ByungKil Yoon, DongWon Kim, Paul Kong,  Leszek Skrla, Adam Sobierajski,  gwiazda pop Natalia Kukulska, męski zespół wokalny The Chanticleer: an orchestra of voices i wielu innych artystów.

Podczas festiwalu nie zabraknie także koncertów znanych orkiestr. Na scenie zagra  Sinfonietta Cracovia,  Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, Filharmonii Podkarpackiej, Teatru Muzycznego w Łodzi, Orkiestra Barokowa Akademii Muzycznej w Krakowie, Orkiestra Kameralna Narodowego Forum Muzyki Leopoldinum,  Krynicka Orkiestra Zdrojowa, Salonowa Orkiestra Camerata, a także balety  teatrów muzycznych w Łodzi i Lublinie, Balet Cracovia Danza i Chór Polskiego Radia w Krakowie oraz Chór Chłopięcy Filharmonii Krakowskiej.

Wieczorami będą odbywać się koncerty główne. Zabrzmią włoskie hity operowe wykonywane przez słynnych polskich artystów. Wielką atrakcją tegorocznego festiwalu będzie spektakl operetki „Wielka Księżna Gerolstein Offenbacha” Teatru Muzycznego w Łodzi, a także występ Natalii Kukulskiej, gwiazdy pop.

Zobacz także: Festiwal im. Jana Kiepury z pokaźną dotacją od ministra kultury

W festiwalu weźmie udział duże grono artytów zagranicznych z USA, Korei, Chin, Włoch i wielu innych krajów. Głównym miejscem koncertów będzie Pijalnia Główna w Krynicy. Festiwal został objęty honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

RG ([email protected]ądeczanin.info), Film KS

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.Dziękujemy za przesłanie błędu