Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 marca. Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni
19/06/2018 - 18:00

Sto lat sądeckiej przedsiębiorczości: Wiśniowski stawia hale w megatempie

Wielohektarowa przestrzeń przylegająca do wymuskanej przeszklonej siedziby firmy Wśniowski zamieniła się w gigantyczny plac budowy, na który wszyscy popatrują z wielkim zaciekawieniem. Plotki głoszą, że sądecki miliarder wchodzi w jakiś nowy rynkowy segment. Czy tak jest rzeczywiście?


 

Strasznie wielka ta budowa - komentują mieszkańcy Nowego Sącza, którzy przejeżdżają przez Wielopole. - Ciekawe co ten Wiśniowski wymyślił? Chyba stawia zupełnie nową fabrykę. Podobno ma produkować już nie tylko bramy i ogrodzenia.

Czy Andrzej Wiśniowski ma zupełnie nowe plany biznesowe?  Takim pogłoskom zdecydowanie zaprzecza Wiesław Pióro, pełnomocnik zarządu firmy. - Od samego początku  spółka zajmuje się produkcją bram, drzwi i ogrodzeń i wokół tego kręci się biznes. To się nie zmienia, ale firma ciągle się rozwija, czego dowodzą liczne inwestycje 

Rozbudowa firmy - podkreśla Pióro - to proces ciągły. Spółka buduje nowe hale i modernizuje te już istniejące,. Obecna inwestycja to konsekwencja wejścia w ubiegłym roku naszej spółki do specjalnej strefy ekonomicznej w gminie Chełmiec.

Budowa przebiega w ekspresowym tempie. Na powierzchni  dwudziestu siedmiu hektarów z ziemi wynurzają się kolejne hale produkcyjne, które w sumie będą liczyć 80 tys. metrów kwadratowych .

- Tempo jest rzeczywiście imponujące - przyznaje Pióro. - W ciągu dwóch lat, bo tyle w sumie potrwa budowa nowych hal, powstanie ich tyle, ile w ciągu 25 lat funkcjonowania firmy. Kiedy świętowaliśmy ćwierćwiecze, spółka miała około 80 tys. metrów kwadratowych hal. Teraz, w krótkim czasie, tę liczbę podwoi.​




Budowa nowych hal wyposażonych w nowoczesne linie produkcyjne oznacza powstanie  kilkudziesięciu  kolejnych miejsc pracy. Zatrudnienie znajdą informatycy, automatycy, także specjaliści do obsługi linii produkcyjnej.



Koszt inwestycji to 200 milionów złotych

- Firma Wiśniowski bazuje przede wszystkim na kredytach. Spółka  liczy na to, że skorzysta z profitów funkcjonowania w strefie . To możliwość odliczeń od podatku dochodowego. Zanim to jednak będzie możliwe, musi wypracować solidny zysk - wyjaśnia Wiesław Pióro.

Siedziba firmy WiśniowskiProjekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

[email protected] fot. Jm







Dziękujemy za przesłanie błędu