Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 27 września. Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
22/05/2018 - 13:00

Stary Sącz: Już remontują Trakt św. Kingi. Działkowcy zostaną bez parkingu?

Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził. Ruszył długo wyczekiwany remont Traktu św. Kingi, a działkowcy już podpytują: gdzie my mamy parkować?

Wzdłuż Traktu św. Kingi są dziesiątki ogródków działkowych, których gospodarze zawsze korzystali z przylegającego do ulicy parkingu. Teraz parking jest rozbierany, bo ulica jest w przebudowie a działkowicze już załamują ręce: gdzie teraz zostawić auto, bo przecież na teren ogródków działkowych wjeżdżać nie wolno? A na domiar złego nowy sezon działkowy dopiero się rozkręca.

Zobacz też: Jakość drogi w końcu dorówna nazwie. Trakt św. Kingi będzie przebudowany

Zastępca burmistrza Starego Sącza Kazimierz Gizicki nie ukrywa, że właściciele ogródków muszą uzbroić się w cierpliwość. Remont potrwa – od biedy – ze dwa miesiące.

- Na razie kładziona jest kanalizacja sanitarna potem teren zostanie jeszcze raz rozkopany, bo będzie kładziona kanalizacja burzowa – tłumaczy samorządowiec. Ale nie zostawia miejscowych bez dobrych wieści – miedzy poszczególnymi etapami inwestycji parking będzie zasypany i czasowo utwardzony żwirem. Tym samym będzie tu można w miarę swobodnie parkować.

Zobacz też: Stary Sącz: Trakt św. Kingi przebudują tylko w części a Papieska nadal będzie tonąć w ciemnościach?

Gizicki raz jeszcze przypomina, że wspomniana cierpliwość się opłaci, bo: - Dwukierunkowa jezdnia zostanie poszerzona z czterech do pięciu i pół metra. Będzie się po niej jeździło tak samo komfortowo jak po naszej Węgierskiej. Powstanie chodnik i trasa rowerowa. Całość będzie miała oświetlenie.

Przypomnijmy. Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe ZIBUD Grzegorz Zając z Kamienicy a koszt przedsięwzięcia to ok. 6 mln 740 tys. zł.

ES [email protected] Film.: Krzysztof StachuraDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe