Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 12 lipca. Imieniny: Brunona, Jana, Wery
17/07/2019 - 12:20

Stary Sącz: fast food zamiast kultowego Szałasu. I tylko wspomnień żal

Po starosądeckim szałasie, który wchodził jeszcze kilka lat temu w skład kultowego kompleksu wypoczynkowego w Starym Sączu nie ma już prawie śladu. Zamiast terenu, który wielu turystów i miejscowych wspomina na równi z Suchą Doliną jest już stacja paliw i Biedronka. Teraz powstaje tu McDoland’s .

Gdy w kwietniu 2016 roku pytaliśmy właściciela terenu o plany budowy kolejnej siedziby popularnego fast foodu, na terenie który kupił ładnych kilka lat temu. Ten dementował mimo że przedsiębiorcy mówili o tym nieoficjalnie od dłuższego czasu. Być może powodem był fakt, że o kontrakt z siecią McDonald’s ubiegał się też właściciel stacji paliw, która mieści się przy ul. Lwowskiej w Nowym Sączu przy wyjeździe z miasta.

Zobacz też: McDonald’s w Starym Sączu? Ligara dementuje plotki

Z racji doskonałego położenia stacji i terenów obu potencjalnych kontrahentów sieć musiała długo rozważać, którą ofertę wybrać. Z jednej strony Nowy Sącz, serce regionu i lokalizacja przy drodze krajowej DK28. Z drugiej – teren koło ronda spinającego drogę krajową DK87 z drogą wojewódzką 969. Kluczowy węzeł dla turystyki skąd można się dostać zarówno na Słowację jak i do Zakopanego. Ostatecznie wybrano drugą miejscówkę.

Zobacz też: Stary Sącz: szkoła w Barcicach w końcu przyjazna niepełnosprawnym uczniom

Dziś zaraz obok buduje się pierwszy prawdziwy Aquapark w regionie, są starosądeckie stawy z kąpieliskiem, sieć ścieżek rowerowych spinających cały region.

Zobacz też: 

Inna rzecz, że starsi wiekiem mieszkańcy Sądecczyzny z rozrzewnieniem wspominają świetność rozebranego już szałasu. I śmiało możemy powiedzieć, że nie ma chyba wśród nich osoby, która by tu choć raz nie biesiadowała. Trudno też zliczyć ilość rodzin, kolonii i obozów, które wypoczywały w domkach letniskowych zaraz niedaleko. To były czasy…

ES [email protected] Fot.: ES Film: Krzysztof StachuraDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)