Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 27 września. Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
18/10/2017 - 13:15

Stary Sącz: Będą lewoskręty na skrzyżowaniu Traktu św. Kingi z DK-87!

Trwa przebudowa jednego z najbardziej newralgicznych skrzyżowań na terenie gminy Stary Sącz – Trakt św. Kingi / DK-87. Burmistrz Jacek Lelek zaznacza, że na tym świetnych informacji z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad nie koniec.

Gdy przy wspomnianym skrzyżowaniu ruszyły prace, część starosądeczan była przekonana, że budowane jest jego oświetlenie. Mieszkańcy wnioskowali o to m.in. za pośrednictwem radnych w grudniu 2015 roku.

 – Po pierwsze nie widać zjazdu w stronę Starego Sącza. Wielu kierowców zauważa go dopiero w ostatniej chwili i ostro hamuje przed skrętem. Po drugie przy wyjeździe też nie jest łatwiej i oprócz lamp powinno tu stanąć zwierciadło wypukłe. Tym bardziej, że naprzeciwko jest zjazd do młyna, tez zupełnie niewidoczny – argumentowali wtedy na łamach portalu Sądeczanin.info w publikacji Stary Sącz: Co z oświetleniem skrzyżowania przy Parku M?

Okazuje się, że GDDKiA w porozumieniu z gmina Stary Sącz znalazła o wiele lepsze rozwiązanie, by miejsce to w końcu stało się bezpieczne.

- Skrzyżowanie obwodnicy z ulicą Trakt św. Kingi zostanie wyposażone w lewoskręty i prawo skręt i dzięki temu stanie się zdecydowanie bezpieczniejsze. Pojawią się też wysepki, które lepiej pokażą organizację ruchu na tym skrzyżowaniu – informuje burmistrz Jacek lelek.

Zobacz też: Piwniczna-Zdrój: Koniec z tragediami w wąskim gardle przy kościele!

I teraz kolejna dobra informacja. – Podobne prace zostaną przeprowadzone na skrzyżowaniu drogi krajowej z ulicą Popowicką, inaczej zwana ulicą Papieską. To droga, która łączy drogę krajową z mostem w Popowicach na rzece Poprad. I to jest bardzo istotna inwestycja, bo na tym skrzyżowaniu było już kilka wypadków śmiertelnych – podkreśla samorządowiec.

Jakie jeszcze niespodzianki szykuje dla starosądeczan GDDKiA? Posłuchajcie sami.

ES [email protected] Film: Krzysztof StachuraDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe