Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 6 sierpnia. Imieniny: Jakuba, Sławy, Wincentego
07/09/2019 - 21:15

Rolnicy w końcu mogą zarabiać a nie użerać się z procedurami i skarbówką!

Rolniku pytają Cię o marchew, jajka czy ser? Sprzedawaj je swobodnie, bo już nie będzie Cię już za to ścigał strasząc kontrolami skarbowymi. Członkowie Kół Gospodyń Wiejskich w końcu możecie działać bez konieczności posiłkowania się szyldem stowarzyszenia. Jak to możliwe? Rozmawiamy o tym z Janem Dudą posłem z Sądecczyzny i zarazem członkiem sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Do Polski małymi krokami w końcu wkracza normalność. Rolnicy, o których wszyscy wiemy, że bez nich jak bez pszczół zginiemy marnie w końcu mogą swobodnie sprzedawać swoje płody i produkty „zwykłym zjadaczom chleba” z pominięciem skupów i dopiero po przekroczeniu 40 tysięcy dochodu zacząć myśleć o symbolicznym podatku.

Zobacz też: Agropromocja” – Nawojowa już po raz 29 zmieni się w stolicę rolnictwa

A sól naszej ziemi, strażniczki naszej tradycji, czyli Koła Gospodyń Wiejskich robić to, za co wszyscy tak je szanujemy: jednoczyć nas wokół naszej kultury tej materialnej i niematerialnej i przekazywać, zaczepiać ja kolejnym pokoleniom. Jak to możliwe? Dzięki stworzonej na ich właśnie potrzeby ustawy nadającej im osobowość prawną. Unikalną jak one same.

Szczegóły?  W naszym materiale filmowym, który powstał – oczywiście, że tak – podczas odbywającej się właśnie w Nawojowej Agropromocji.

Materiał sponsorowany

Artykuł sponsorowanyDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)