Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
04/10/2017 - 15:05

Remont dworcowej autobusowej ruiny w Nowym Sączu. Co skrywa szczelne ogrodzenie? [ZDJĘCIA]

Plac manewrowy na sądeckim dworcu autobusowym zamienił się w wielki plac budowy. Szczelne ogrodzenie skrywa przykryte czarną folią wyrobisko. Fachowcy przygotowują warstwy konstrukcyjne pod nową nawierzchnię. Końca inwestycji wyczekują i kierowcy i pasażerowie.

Nawierzchnia dworcowego, autobusowego placu w Nowym Sączy pamięta zamierzchłe czasy PRL-u. Jaki jest jej stan, każdy widzi. Dziura na dziurze.

Z jednej części placu dziury znikną. Budowlańcy zabrali się za remont nawierzchni.

- Dobrze, że w końcu zrobią z tym porządek  - mówi kierowca busa, który codziennie wozi pasażerów na trasie Nowy Sącz-Mszana Dolna -Jazda po tym placu to prawdziwy slalom. A na dziurach można urwać zawieszenie.

- Jeżdżę po całej Polsce - mówi kierowca łódzkiego PKS i szczerzę mówiąc coraz rzadziej spotykam tak zaniedbane dworce, jak ten w Nowym Sączu. To najwyższa pora na remont.

Na zakończenie inwestycji czekają też pasażerowie.

- Skoro przynajmniej na razie nie będzie nowego budynku dworca, to niech chociaż ten plac nie wygląda jak ruina - mówi student PWSZ.

Na razie plac budowy, szczelnie skryty za blaszanym ogrodzeniem  przypomina jedno wielkie wyrobisko, przykryte czarną folią.

- W tej chwili przygotowujemy warstwy konstrukcyjne, na których zostanie położona betonowa nawierzchnia na bazaltowym kruszywie - wyjaśnia kierownik budowy Jacek Kaczmarski. - Taka nawierzchnia jest bardzo trwała.

Szef budowy rozkłada plany i pokazuje techniczne mapy inwestycji.Na nowym placu pojawią się też estetyczne zadaszenia dla autobusów i pasażerów.

- Prace idą zgodnie z planem. Jedynym problemem są ulewne deszcze. Kiedy mocno popada Wtedy - trzeba wypompowywać wodę - wyjaśnia szef budowy

Inwestycja jest podzielona na dwa etapy. Na razie nowa nawierzchnia pojawi się na części placu. Ma być gotowa na przełomie października i listopada. Potem budowlańcy zabiorą się za drugą połowę. Kiedy skończą, na razie nie wiadomo. To będzie już prawie okres zimy. Wszystko zależy więc od kaprysów pogody.

[email protected] fot. A.M 

Budują nową nawierzchnię placu dworca autobusowego w Nowym Sączu
Na placu budowy praca wre


Dziękujemy za przesłanie błędu