Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 14 grudnia. Imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny
23/11/2017 - 06:40

Potęga Informatyki 7 już dziś w WSB NLU. Przyjdź, posłuchaj geniuszy programowania, aplikacji, sieci i gier komputerowych

W tym roku ponad 2 tysiące osób weźmie udział w siódmej edycji "Potęgi Informatyki" - największej tego typu imprezie w regionie, organizowanej przez WSB NLU w Nowym Sączu przy współudziale Lotosu i Microsoftu. Sądeczanin jest patronem medialnym tego wydarzenia.

- W tym roku chcemy ponownie gościć ponad 2 tysiące osób - zaprasza Artur Kornatka, wykładowca informatyki w WSB NLU w Nowym Sączu. - Imprezę przygotowaliśmy bardzo starannie, czekamy na uczestników w trzech salach, wyposażonych w najnowocześniejsze, wielkie ekrany i nagłośnienie, skłądające się na wielkie, multimedialne widowisko. Podczas Potęgi Informatyki zaprezentują się geniusze, których wyszukaliśmy w całej Polsce. To sześć osób wyłonionych spośród 80, które przeszły trzy etapy kwalifikacji. 

Finaliści zaprezentują swoje umiejętności, pasje i przede wszystkim - niebanalne osiągnięcia informatyczne, tworzone aplikacje, gry komputerowe. Jest wśród nich między innymi geniusz gier komputerowych, geniusz programowania oraz tworzenia aplikacji internetowych. W czwartek i piątek wystąpią podczas multimedialnego widowiska. Ich prace będą oceniać dwa składy jury.

Zwycięzca otrzyma 10 tysięcy złotych od firmy Lotos, odbędzie wizytę studyjną w Microsoft, od tej firmy otrzyma również patronat technologiczny i biznesowy dla swego projektu. Za drugie i trzecie miejsce geniusze otrzymają laptopy o wartości 3 tys. złotych każdy.

- Konkurs organizowany jest po to, by pokazać, że informatyka nie jest nudna, że informatycy to ludzie pełni pasji, któzy zmieniają świat, swoimi umiejętnościami odmieniają życie każdego człowieka - mówi Artur Kornatka. - Chcemy pokazać, że młodzi ludzie potrafią tworzyć niebanalne rozwiązania, ze 16-latek ma już na koncie kilka działających aplikacji, zaawansowane gry komputerowe i portale internetowe. Zachęcamy też do studiowania informatyki na WSB NLU w Nowym Sączu, bo w Polsce brakuje 50 tysięcy informatyków a to ludzie, którzy zarabiają najlepiej w każdej branży. 

Wśród finalistów jest też nasz krajan. - Mieszkam w Starym Sączu, uczę się w I LO im. Jana Długosza w Nowym Sączu - mówi jeden z geniuszy, którzy zaprezentują się podczas Potęgi Informatyki. - Niełatwo było dostać się do finału biorąc pod uwagę z jak wielu miejsc w Polsce pochodzili uczestnicy eliminacji. Obecnie pracuję nad skanerem 3D, dzięki któremu można ze zwykłych przedmiotów wykonywać i modyfikować modele, zdatne do wydruku na drukarkach 3D.

Dlaczego zajął się programowaniem? W wieku 8 lat zaczął od elektroniki, potem - wobec faktu, ze coraz więcej urządzeń zawierało procesory, skupił się na ich oprogramowaniu. - Dzięki temu odkryłem, że to fascynująca dziedzina wiedzy, stawiająca przed nami wiele wyzwań - odpowiada.

Niestety, uzdolniony licealista za kilka lat nie widzi dla siebie miejsca w Nowym Sączu. Wprawdzie - jak zaznacza - wiele się jeszcze może zmienić, ale swą karierę planuje raczej za granicą, w branży sprzętu i mikrokontrolerów.

Potęga Informatyki 7 rozpocznie się w czwartek o godzinie 9.30 w Kampusie Wyższej Szkoły Biznesu - National-Louis University w Nowym Sączu, przy ul. Zielonej 27, aula C010. Kto nie zdoła dotrzeć w czwartek, może uczestniczyć w piątkowej powtórce imprezy. Miejsce to samo, początek również o godzinie 9.30.

Program:

Inspirujące muzyczne INTRO,
Geniusz Programowania – poznaj najnowsze techniki programistyczne,
Niezwykli ludzie w strefie chillout-owej,
Geniusz Sieci Komputerowych – także Sieć ma swoją drugą stronę medalu,
DrumAdam, czyli muzyczna niespodzianka,
IT Led Party - daj się ponieść informatycznej muzyce

AKT 2
Geniusz Gier Komputerowych – nie tylko granie może być Twoją pasją,

Niezwykli ludzie w strefie chillout-owej - część II,
Geniusz Aplikacji Internetowych – bądź Twórcą – daj innym narzędzia do codziennej pracy,
drumAdam - Dj & Vj,
Gość specjalny: Big Led Monster – Wielki Przerażający Potwór.

AKT 3
Geniusz Nowoczesnych Urządzeń – małe urządzenia stworzone do wielkich rzeczy,
POKAZ LASERÓW I WYRZUTNIE CO2,
Geniusz Informatyczny – w branży IT można, ale nie trzeba się ograniczać,
CATERING: - pokaz kreacji potraw oraz degustacja.
IT Led Party – The END.

"Sądeczanin" jest patronem medialnym Potęgi Informatyki 7

[email protected]

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.


Dziękujemy za przesłanie błędu