Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 lutego. Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany
23/10/2018 - 20:25

Piwniczna i Czercz: budują most, żeby postawić przedszkole

Trwa budowa przeprawy nad potokiem Czercz. Most musi powstać do końca roku, bo od tego zależy start budowy nowego gminnego przedszkola i żłobka. Dlaczego?

Pośpiech ma w tym wypadku mocne uzasadnienie - gmina, zgodnie z ministerialnymi wymogami, musiała do 15 czerwca 2018 rozstrzygnąć przetarg na inwestycję i podpisać umowę z wykonawcą. Jeśli terminów nie udałoby się dotrzymać - samorządowi mogła przepaść rządowa dotacja pochodząca z MSWiA. A kwota jest niebagatelna, bo wynosi aż 430 tysięcy złotych, czyli 20 procent wartości całej inwestycji.

Zobacz też: Piwniczna-Zdrój/Czercz: Przedszkole będzie gotowe w 2020. Jak będzie wyglądało? [ZDJĘCIA

Jednocześnie stan techniczny starej przeprawy był opłakany, a tym samym jej nośność ograniczona do minimum. Most trzeba praktycznie w całości rozebrać i postawić od początku.

To bardzo pilna inwestycja, bo bez tego mostu gmina nie może - przez brak dojazdu dla ciężkiego sprzętu budowlanego - rozpocząć budowy przedszkola, w miejscu dzisiejszego OW Czercz. To z kolei musi być gotowe już w 2020 - i tu gminę trzymają zasady rządowego dofinansowania.

ES [email protected] Fot.: ES

Piwniczna/Czercz: Budują most żeby postawić przedszkole
Trwa budowa przeprawy nad potokiem Czercz. Most musi powstać do końca tego roku, bo od tego zależy start budowy nowego gminnego przedszkola i żłobka. Dlaczego? ES


Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020