Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 21 maja. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
16/05/2018 - 15:05

Pierwsze przęsło mostu heleńskiego już niemal gotowe [ZDJĘCIA] [Film]

Od kilku tygodni w Wytwórni Konstrukcji Stalowych w Grybowie, będącej oddziałem tarnowskiej spółki, produkowane jest jedno ze stalowych przęseł nowego mostu heleńskiego. Jego elementy powstają w potężnej hali produkcyjnej. Tylko w "Sądeczaninie" możesz zobaczyć jak przebiegają poszczególne etapy produkcji.

Grybowska firma wytwarza przęsło, które stanie się częścia konstrukcji mostu od strony osiedla Helena. O produkcję drugiego, indentycznego, zatroszczył się już wykonawca mostowej przeprawy, która połączy oba brzegi Dunajca - firma Banimex z Będzina.

Produkcja konstrukcji nośnej łuku mostu trwa od lutego.

Zobacz także: Jak oni to robią. Maszyny co gryzą, kruszą i kują most heleński [WIDEO, ZDJĘCIA]

- Jej elementy są już próbnie scalane – tłumaczy inż. Maciej Olszewski, dyrektor Oddziału WKS Grybów. - Potem zostaną pokryte powłoką antykorozyjną. Po zakończeniu przygotowań będą transportowane na plac budowy. Nastąpi to wtedy, kiedy zostanie rozebrany stary most i przygotowany teren pod tymczasowe rusztowania, na których będziemy montować nową konstrukcję mostu. Wstępne przymiarki są takie, że transport będzie odbywał się w początkach czerwca.

Elementy  wyprodukowanego w Grybowie przęsła będą transportowane nocą potężnymi autami przystosowanymi do przewozów ponadgabarytowych. Transport odbywał się będzie w konwojach.

Zobacz także: Tylko w "Sądeczaninie"! Pierwsze zdjęcia elementów nowego mostu heleńskiego. Powstają – tak, tak – w Grybowie [ZDJĘCIA]

- W naszym przypadku dostawa elementów prowadzona będzie od strony osiedla Helena - dodaje dyrektor Olszewski. – Z elementami wjedziemy na budowę, a montaż odbywał się już będzie na przygotowanych rusztowaniach. Wakacje, jak przewidujemy, będą najintensywniejszym okresem prac.

[email protected], Fot. IM.

Przęsło mostu heleńskiego już prawie gotowe

Przęsło mostu heleńskiego już prawie gotowe
Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji

Katalog firm Sądeczanin.info - tu znajdziesz firmy SądecczyznyDziękujemy za przesłanie błędu


Majowy miesięcznik "Sądeczanin" już w kioskach