Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 12 lipca. Imieniny: Brunona, Jana, Wery
10/04/2019 - 12:25

Od deklaracji do działań. Prezydent Handzel zapowiada antysmogową ofensywę

Co roku, wraz z nadejściem jesieni, w publicznej debacie przez wszystkie przypadki odmienia się słowo „smog”. Pomimo wzrastającej świadomości dotyczącej szkodliwości zanieczyszczonego powietrza, nagłaśniania problemu przez media, a także licznych deklaracji zarówno ze strony rządowej jak i samorządów wciąż przegrywamy. Dlaczego?

Dyskutowali o tym włodarze miast i gmin podczas Europejskiego Kongresu Samorządów, wśród nich prezydent Nowego Sącza, Ludomir Handzel. Jakie są główne źródła smogu w miastach i jak w tym kontekście możemy oceniać politykę energetyczną kraju? Czy podejmowane kroki są wystarczające i jakie działania należy wdrożyć najpilniej? 

Na te pytania odpowiadali uczestnicy debaty „Czyste powietrze polskich miast”. Ta debata w sposób szczególny zainteresowała prezydenta Nowego Sącza Ludomira Handzla, który przypomniał, że już w czwartek, w sądeckim ratuszu odbędzie się spotkanie poświęcone walce ze smogiem w mieście i okolicznych gminach.

- Będziemy rozmawiać o konkretnych działaniach. Konkretne deklaracje to jedna rzecz, ale tak naprawdę potrzeba jasnych, zdeterminowanych działań tak, żebyśmy odczuli diametralną poprawę tej sytuacji na Sądecczyźnie i w Nowym Sączu.

[email protected] fot.JmDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)