Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 21 września. Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca
18/01/2018 - 07:05

Nowy Sącz: Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej następne w kolejce do sprzedaży udziałów? [WIDEO]

Polski Fundusz Rozwoju stał się niedawno posiadaczem 20 proc. udziałów miejskiej spółki Sądeckie Wodociągi. Transakcja zamknęła się kwotą prawie 40 mln złotych. Miasto Nowy Sącz, które sprzedało ich część wzbogaci się z tego tytułu o trzydzieści milionów złotych.

Prezydent Ryszard Nowak zamierza te środki przeznaczyć na inwestycje m.in. budowę nowego stadionu Sandecji. Czy inne miejskie spółki czeka podobny scenariusz? Głośno mówi się też o sprzedaży udziałów spółki Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Nowym Sączu.

Prezydent Nowak napomknął o tym podczas krótkiej konferencji prasowej, poświęconej zbyciu części udziałów spółki Sądeckie Wodociągi.

- Już pracujemy nad takimi działaniami w przypadku Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej – wspomniał prezydent Ryszard Nowak. -  To prawda. Z Sądeckimi Wodociągami udało się ten proces przejść wcześniej, między innymi dlatego, że wspomniana spółka jest większa. W przypadku MPEC skala jest inna. Jak podkreślam, pracujemy nad tą kwestią. Szlaki już przetarliśmy, więc teraz może być łatwiej. Niemniej jednak cała procedura musi być zachowana. Myślę, że jest to kwestia kilku miesięcy.

Zapytaliśmy prezydenta, czy rozważa możliwość sprzedaży udziałów jeszcze innej miejskiej spółki, na przykład spółki NOVA.

– Jeszcze takiej kwestii nie rozważałem – skwitował krótko.

Prezydent podkreślił, że sprzedaż części udziałów Sądeckich Wodociągów nie jest żadną wyprzedażą majątku miasta, ale, jedynie czasowa sprzedażą udziałów.

Zobacz także: Stało się. Udziały Sądeckich Wodociągów sprzedane za 40 mln. Na co pójdą pieniądze?

- Proszę pamiętać o tym, że miasto zachowuje pakiet kontrolny. Większościowy – dodaje Nowak. – Mamy gwarancję, że to przedsiębiorstwo jest ciągle w „rękach” miasta. – A pieniądze uzyskane z tego tytułu umożliwią nam realizację wielu przedsięwzięć.

[email protected], Fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe