Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 21 czerwca. Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
08/02/2018 - 14:15

Nowy Sącz: brawo dla drogowców za szybką reakcję na Barbackiego [WIDEO]

O niebezpiecznie wystających studzienkach na ulicy Barbackiego w Nowym Sączu napisaliśmy ledwo wczoraj, a już dziś na ulice wkroczyli z remontem drogowcy z MZD. Brawo oni!

O interwencję w tej sprawie poprosił nas mieszkaniec Wólek, jej sedno opisaliśmy w opatrzonej w dokumentację zdjęciową publikacji Nowy Sącz: Ta studzienka, to chyba już lekka przesada! [WIDEO/ZDJĘCIA]

Gdy sygnał o uszkodzeniu studzienek przekazaliśmy wczoraj do dyżurnego inspektora MZD ten zadeklarował: - Naprawimy.

Zobacz też: Nowy Sącz: Kiedy zrobią remont Twojej ulicy? Jest plan przetargów na 2018

I nie były to czcze deklaracje. Już w godzinach wczesnoporannych na ulicę Barbackiego wkroczyli drogowcy. I od razu rzutem na taśmę wzięli się za naprawę nie jednej, a kilku studzienek.

Wyprzedzając Wasze uwagi – tak, ta studzienka, która wczoraj wystąpiła w roli głównej wygląda bez zmian, ale nie bez przyczyny. – Te studzienki, które naprawiamy, to studzienki burzowe, natomiast pani studzienka należy do Miejskich Wodociągów, bo to studzienka sanitarna, tędy płyną ścieki. Wodociągi zabiorą się za nią już jutro – usłyszeliśmy od jednego z pracowników MZD.

Jest tylko jedno małe „ale”, jeśli fachowcy uznają, że nie da się jej prawidłowo osadzić w ciągu jednego dnia, a na to się zapowiada po wstępnych oględzinach, to prace ruszą dopiero w poniedziałek, inaczej część drogi trzeba by było zablokować na cały weekend.

ES [email protected]

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji

Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!Dziękujemy za przesłanie błędu


Czerwcowy miesięcznik "Sądeczanin" już w kioskach