Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 20 października. Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
04/03/2017 - 12:50

Nowa siedziba Sądu Rejonowego w Nowym Sączu rośnie w oczach (ZDJĘCIA, FILM!)

Nowy budynek Sądu Rejonowego w Nowym Sączu stoi. Już teraz, choć nie jest jeszcze wykończony robi naprawdę imponujące wrażenie. Po zakończeniu inwestycji będzie jednym z najnowocześniejszych obiektów sądowych w kraju.

Nowa siedziba SR została wzniesiona przy ul. Grunwaldzkiej. Przypomnijmy, że wspomniana inwestycja jest realizowana w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Po stronie partnera publicznego stoi jednostka organizacyjna Skarbu Państwa.

Jest to pionierskie zadanie. W marcu 2015 roku została podpisana umowa między Sądem Okręgowym w Nowym Sączu, będącym podmiotem publicznym, a firmą Warbud. Warszawska spółka będąca podmiotem prywatnym wzięła na swoje barki zaprojektowanie i wybudowanie nowej siedziby sądu. Po zrealizowaniu inwestycji będzie go użytkować i zarządzać nim przez okres 20 lat. Partner prywatny od Skarbu Państwa dostawać będzie tzw. opłatę za dostępność.

Po zakończeniu tego okresu, nieruchomość wraz z budynkiem sądowym, zostanie przekazana do dyspozycji trwałemu zarządcy, czyli Sądowi Okręgowemu w Nowym Sączu.

Siódmego kwietnia ubiegłego roku przy ul. Grunwaldzkiej na działce należącej do Skarbu Państwa znajdującej się obecnie w trwałym zarządzie SO w Nowym Sączu wbito pierwszą łopatę.

Nowa siedziba SR znajduje się nieopodal siedziby Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu przy ul. Grottgera.

- W tym budynku mieścić się będą wszystkie agendy Sądu Rejonowego w Nowym Sączu – powiedział portalowi Sądeczanin.info. Józef Kiełbasa, dyrektor Sądu Okręgowego w Nowym Sączu. – Obiekt został wzniesiony z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii. Będzie to budynek energooszczędny. Posiadać będzie najnowocześniejsze systemy i urządzenia, jakie wykorzystuje obecnie polskie sądownictwo. 

Budowa Sadu Rejonowego w Nowym Sączu

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.


Dziękujemy za przesłanie błędu