Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 18 stycznia. Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
09/10/2017 - 14:45

Kto otrzymał złote laury od Nowosądeckiej Izby Turystycznej i Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu? [WIDEO]

Na turystyce na Sądecczyźnie po prostu nie da się zbankrutować. Z okazji Światowego Dnia Turystyki uczczono dziś, 9 października, wszystkich, dzięki którym turystyka i związane z nią branże ciągle kwitnie. Nagrody najlepszym przyznało Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu i Nowosądecka Izba Turystyczna.

Spotkanie zaczęło się od podsumowania zakończonego właśnie sezonu turystycznego. - Po pierwsze ani jedno biuro i ani jedno przedsiębiorstwo nie zbankrutowało. Nasz region odwiedziło półtora miliona gości. Byli to głównie turyści indywidualni, poszukujący na Sądecczyźnie pięknych krajobrazów, a także zdrowia. Mam na myśli między innymi kuracjuszy, którzy korzystali z leczenia w sanatoriach  - skomentował Aleksander Giertler prezes Nowosądeckiej Izby Turystycznej, który objął spotkanie honorowym patronatem.

Zobacz też: Na Rynku jest nowy znak. Zezwala turystom na wyjście z autokaru

Kogo nagrodzono za rozwój  branży turystycznej w regionie? Złotym Jabłkiem Sądeckim uhonorowano Andrzeja Grygla – Grand ZUPH Korzenna OWS "Grand" Chotowa. Dyplomy w tej dziedzinie otrzymali Katarzyna Kowal (Centrum Zdrowia, Urody i Rekreacji "Geovita" w Krynicy-Zdroju) i Alicja Flieger (dyrektor Ośrodka Rehabilitacyjno-Wypoczynkowego "Panorama" w Krynicy-Zdroju).

Laury przyznała też NIT honorując tych, którzy przyczynili się do budowy naszej marki. Sądecki Laur „za najlepszy pakiet pobytowy na Sądecczyźnie" otrzymał Hotel Prezydent Medical SPA&Wellness Krynica-Zdrój (pakiet "Prezent dla rodziców"). Wyróżnienie w tej kategorii otrzymały Heron Live Hotel w Siennej (pakiet "Romantyczna jesień w SPA"), Sanatorium Uzdrowiskowe Limba w Piwnicznej-Zdroju (pakiet "Pobyty sanatoryjne i rehabilitacyjne) oraz Ośrodek Wypoczynkowy Andrzejówka nad Popradem.

Zobacz też: Krynica-Zdrój: Aquapark i zielony salonik uzdrowiskowy. Kto zarobi ma inwestycyjnym boomie?

Gospodarstwo Pasieczne "Sądecki Bartnik" w Stróżach Sądecki Laur otrzymało z kolei ofertę edukacyjną „Wielka przygoda z małą pszczółką”. otrzymało.

Wyróżnienia przyznano Powiatowemu Zakładowi Aktywności Zawodowej w Nawojowej, firmom kajakipoprad.pl Katarzyny Januszkiewicz-Maciejewskiej i ABACOM Grzegorza Maciejewskiego z Żegiestowa-Łopaty Polskiej oraz Polskiemu Towarzystwu Tatrzańskiemu oddział Beskid Nowy Sącz.

Wiesław Piprek odebrał z kolei zasłużony laur w kategorii Osobowość Sądeckiej Turystyki.

ES [email protected] Film: Krzysztof Stachura

Światowy Dzień Turystyki
Fot.: Starostwo Powiatowe w NS


Dziękujemy za przesłanie błędu

Styczniowy miesięcznik "Sądeczanin"