Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 stycznia. Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy
08/06/2018 - 12:55

Łomnica-Zdrój: Kiedy będzie gotowy most na Łomniczance? [WIDEO]

Stary most na potoku Łomniczanka w Łomnicy-Zdrój w gminie Piwniczna jest już rozebrany a zastąpiła go przeprawa tymczasowa. Kiedy będzie gotowy nowy most?

Na budowę nowego mostu gmina zarezerwowała  165 tysięcy złotych, za które wykonawca musi wyremontować konstrukcję nośną, wszystkie przyczółki , uzupełnić nawierzchnie dojazdów i koryta na długości jednego kilometra. I kolejna bardzo ważna dla mieszkańców informacja, czyli termin zakończenia prac. Według założeń samorządu remont ma zostać zakończony do 30 września.

Zobacz też: Łomnica-Zdrój: Młodzi za własną kasę budują sobie tutaj raj na ziemi [WIDEO]

Jednocześnie końca dobiega kolejna ważna dla łomniczan inwestycja, czyli budowa chodników przy drodze powiatowej nr K 1519. Gmina i Powiatowy Zarząd Dróg sfinansowały solidarnie remont 425 metrów chodnika po prawej stronie jezdni i kolejnych 65 metrów po lewej stronie. Dodatkowo wyremontowana została zatoczka autobusowa.

Przy okazji przypomnijmy, że w budżecie Piwnicznej-Zdrój na 2018 rok na remonty dróg zabezpieczono 400 tysięcy złotych a na wsparcie dla powiatu niezbędne do remontu ulicy Szczawnickiej kolejne 200 tysięcy.

Zobacz też: Kosarzyska: jezdnię kończą, ale co z chodnikiem? [WIDEO]

Na naprawę dróg gminnych uszkodzonych po ulewach w sołectwie Zubrzyk gmina chce wydać  17 tys. 500 zł. Opracowanie dokumentacji przebudowy wjazdu na drogę wewnętrzną na ul. Węgierskiej w Piwnicznej-Zdroju – kosztować będzie 2 tys. 500 zł. Remont drogi na osiedlu Zapotok ma pochłonąć 32 tys. zł

Remont drogi „Do Klińca” w sołectwie Głębokie oszacowano na ok. 5 tys. zł, remont drogi „Za Górę”  na 6 tys. 500 zł. Remonty dróg gminnych na terenie sołectwa Młodów wyceniono na prawie ok. 17,5 tys. zł, w sołectwie Wierchomla na ten sam cel zarezerwowano 12 tys. 200 zł a w Łomicy-Zdrój około 6 tys. 800 zł.

ES e.stachura@sadeczanin.info Film: Krzysztof StachuraDziękujemy za przesłanie błędu