Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
28/08/2018 - 13:25

Łącko zaprasza na Święto Owocobrania! Już w ten weekend [WIDEO]

Szykuje się znakomita zabawa. To już w ten weekend Święto Owocobrania w Łącku. Jedną z konkurencji podczas gminnego turnieju drużyn kilkunastu sołectw będą poszukiwania złota!

Zabawa z folkowymi zespołami, pyszności, turniej rycerski, to tylko niektóre atrakcje jakie szykują się podczas dorocznego Święta Owocobrania w Łącku. To już w najbliższy weekend, 1 i 2 września. Do udziału w dorocznym spotkaniu sadowników zachęca wójt Łącka Jan Dziedzina.

Czytaj też Co to za nowy most budują na Dunajcu? [ZDJĘCIA] 

- W pierwszy weekend września zapraszamy do Łącka. Świętować jest naprawdę co, bo tegoroczne zbiory są bardzo obfite. Owoców jest mnóstwo, może nawet za dużo. I to jest źródłem problemów - mówi Dziedzina.- Owocowało wszystko, poczynając od agrestu, którego nie miał kto skupować, po porzeczkę, która była w takiej cenie, że lepiej o tym nie wspominać.

Teraz, jak dodaje wójt, sadowników czekają zbiory jabłek. Ale i tu są powody do zmartwień.

Czytaj też Zamieniają im wreszcie szamba na kanalizację

- Patrząc po ilości owoców, wielkości i dorodności, sezon zapowiada się dobrze, ale sen z powiek spędza sadownikom pytanie po ile będą mogli to sprzedać. Nie chciałbym jednak uprawiać czarnowidztwa. Cieszmy się raczej świętem. Chcemy pochwalić się tym, co dzieje się w poszczególnych miejscowościach.

Szczególnie uroczysty charakter będą mieć niedzielne obchody. Nie zabraknie i modlitwy w intencji sadowników i uroczystego pochodu... traktorów.

- Mówiąc żartobliwie, to będzie taki mały przegląd techniczny tego, czym się w sadownictwie pracowało, poczynając od starych ciągników, aż po bardzo nowoczesne maszyny - dodaje Jan Dziedzina i zapowiada, że to będą dwa barwne i wesołe dni.  

- W sobotę obok hali sportowej będzie się można przenieść do czasów średniowiecza za sprawą rycerskiego turnieju. W niedzielę, w amfiteatrze po Jeżową, zagrają zespoły regionalne i disco polo. Tuż obok swój dorobek zaprezentują należące do gminy sołectwa, które jak co roku rozegrają między sobą turniej.

- Ta widowiskowa impreza zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem wśród publiczności. - mówi wójt.-  To przede wszystkim zabawa a nie konkurowanie, choć jest też duch rywalizacji. Łatwo nie będzie, ale to też ma swój urok - mówi Dziedzina.

Wyjątkową konkurencją jest szukanie złota. Żeby to zobaczyć trzeba być na Święcie Owocobrania.

Zobacz szczegółowy program imprezy

[email protected] fot.JmDziękujemy za przesłanie błędu