Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 5 sierpnia. Imieniny: Emila, Karoliny, Kary
16/05/2019 - 16:00

Już go fachowcy wzięli pod lupę. Czy coś jest nie tak z nowym mostem heleńskim?

Po sygnałach od mieszkańców miasta, którzy alarmowali, że położona niedawno nowa, asfaltowa nawierzchnia na moście heleńskim ma być, ich zdaniem, pofałdowana, dzisiaj rozpoczęły się na wybudowanej przeprawie prace pomiarowe. Wszystko po to, aby te sygnały sprawdzić.

Przypomnijmy, że takie głosy sądeczan pojawiły się kilka dni po tym, jak most heleński został otwarty dla ruchu. Część kierowców przejeżdżających przez przeprawę odczuwała dyskomfort i twierdziła, że nawierzchnia jest pofałdowana. Po tych sygnałach prezydent zlecił audyt stanu nowej nawierzchni mostu.

Od kilku godzin na moście jest samochód laboratorium drogowego wykonuje precyzyjne pomiary.

Trzęsie czy nie trzęsie?   Postanowiliśmy to sprawdzić „na własnych kółkach” naszego redakcyjnego samochodu. Tuż przed wjazdem na most helleński o stan nawierzchni pytamy fachowców,  którzy malują oznakowania na jezdni.  

-Byli tu dzisiaj specjaliści i coś tam sprawdzali. Podobno  wyszło, że jest w porządku. My też jechaliśmy samochodem. Ta nawierzchnia nie jest pofałdowana. Pewnie jeden kierowca coś powiedział, inni za nim powtórzyli i zrobiła się z tego sprawa.

Jak wypadł nasz redakcyjny test? Przejechaliśmy mostem w jedną i droga stronę. Naszym zdaniem wszystko z jezdnią jest w porządku, ale to tylko subiektywne przekonanie, bo  fachowcami nie jesteśmy.

Czytaj: Co dzieje się z nawierzchnią nowego mostu heleńskiego? Prezydent zlecił audyt

- Są na pewno jakieś normy dopuszczające pewną tolerancję dla nierówności nawierzchni. Głosów mówiących o tym, że mieszkańcy odczuwają nierówności na nowym moście było dużo. Nie można było ich lekceważyć. Podjąłem więc konkretne działania - mówi prezydent Ludomir Handzel. - Miejski Zarząd Dróg przystąpił do prac kontrolnych. 

Jak tylko będą znane wyniki, sądeczanie zostaną natychmiast o nich powiadomieni.

[email protected] Fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)