Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 24 października. Imieniny: Arety, Marty, Marcina
03/09/2019 - 10:20

VIP-y nie boją się deszczu. Wystartowało Forum Ekonomiczne w Krynicy [WIDEO]

I znowu ścieżki czołowych polityków i przedsiębiorców z kraju i zagranicy przecinają się Krynicy-Zdroju, gdzie dziś startuje Forum Ekonomiczne. Forum raz do roku staje się miejscem najpoważniejszych dyskusji, decyzji biznesowych i politycznych deklaracji. Ale zamienione w gigantyczne centrum konferencyjne uzdrowisko to nie tylko trzy dni wizyt najważniejszych VIP-w. To swoista marka, będąca synonimem otwartości na różne sposoby myślenia o państwie i gospodarce.

Forum Ekonomiczne, które w tym roku doczekało się dwudziestej dziewiątej edycji to największa konferencja w Europie Środkowej i Wschodniej. To wyjątkowe miejsce spotkań polityków i przedsiębiorców ze Wschodu i z Zachodu, które rokrocznie staje się okazją nie tylko do debat, ale także do nieformalnych rozmów.  To swoista marka będąca synonimem otwartości na różne sposoby myślenia o państwie i gospodarce.   

czytaj też Jadą z całej Europy. Forum Ekonomiczne Młodych Liderów w Nowym Sączu tuż, tuż

Rozmowy o stosunkach między starą a nową Europą nadal znajdują coraz większe grono uczestników i słuchaczy. Wciąż przybywa chętnych do dyskusji o tym jak szybciej i efektywniej budować gospodarkę wolnorynkową, jak pokonywać trudności gospodarcze oraz jak unikać błędów przy tworzeniu nowoczesnego państwa prawa.  

Tym razem główne przesłanie spotkań w Krynicy stanowi pytanie „Europa jutra. Silna, czyli jaka?” Zaproszeni goście będą więc poszukiwać odpowiedzi na kluczowe pytania o przyszłość Europy, mówić o wyzwaniach, jakie stoją przed naszym regionem, a także dyskutować o tym, jak ma wyglądać silna Europa.

 

Tegoroczne Forum, które jak zawsze potrwa trzy dni,  to sześć sesji plenarnych, dwieście paneli dyskusyjnych, warsztaty i prezentacje całych krajów i regionów. Organizatorzy spodziewają się ponad 4 tys. gości z ponad 60 krajów. Wśród nich znajdą się nie reprezentanci biznesu, samorządowcy, ludzie kultury i mediów i najważniejsi politycy z pierwszych stron gazet. Od prawa, do lewa, którzy, że na krynickim deptaku zawieszają na kołku swoje wojny, co jest swoistego rodzaju fenomenem. 

Czytaj też Eryk Mistewicz: Polityczne walki plemienne cichną na Forum Ekonomicznym

Tu w Krynicy udaje się tę równowagę między stronami osiągnąć, co w polskich warunkach utrzymującej się od lat permanentnej politycznej wojny jest bardzo trudne. To jest wielki sukces, twórcy Forum Zygmunta Berdychowskiego, nie do powtórzenia przy wysokiej temperaturze emocji w Warszawie. 

Czytaj też Premier Litwy Saulius Skvernelis Człowiekiem Roku Forum Ekonomicznego

Ale w Krynicy także będzie wysoka temperatura. Jak zawsze ogromne emocje wzbudza pytanie o to, kto zostanie laureatem dorocznej nagrody Człowiek Roku 2018.  Kto jest na liście do prestiżowego tytułu? Kto ma szanse na wygraną?  To najpilniej strzeżona tajemnica Rady Programowej Forum Ekonomicznego. Werdykt zostanie ogłoszony podczas uroczystej gali w środę, 4 września wieczorem, podczas uroczystej gali. 

[email protected] Fot. archiwum

I znowu ścieżki czołowych polityków i przedsiębiorców z kraju i zagranicy przecinają się Krynicy, gdzie wystartowało Forum Ekonomiczne
Fot. Jagienka Michalik


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)