Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 29 lutego. Imieniny: Antoni, Oswalda, Romana
03/09/2019 - 20:40

Rozpoczęło się XIV Forum Ekonomiczne Młodych Liderów [WIDEO]

Już po raz czternasty do Nowego Sącza przyjechali młodzi liderzy z całego świata. W Wyższej Szkole Biznesu przez kilka dni będą dyskutować o kwestiach ekonomicznych, gospodarczych i społecznych.

Dzisiaj w sądeckiej Wyższej Szkole Biznesu oficjalnie zostało otwarte XIV Forum Ekonomiczne Młodych Liderów. Do Nowego Sącza przyjechało ponad trzystu przedstawicieli kilkudziesięciu krajów Europy i całego świata. Młodzi liderzy przez najbliższe dni będą dyskutować o kwestiach społecznych, gospodarczych i ekonomicznych. Ponadto będą mieli okazję poznać opinię ekspertów i przedstawicieli świata ekonomii, nauki i biznesu.

To wydarzenie jest dla młodych liderów przede wszystkim miejscem i szansą, by wyrazić swoje opinie na temat współczesnego świata, wymienić się poglądami i pomysłami. Forum stwarza także doskonałą przestrzeń do rozwoju osobistego i zawodowego, podejmowania dyskusji nad innowacjami oraz rozwojem globalnym i lokalnym.                                

- W Forum Młodych Liderów biorę udział już po raz czwarty. Dla mnie to jest już tradycja. Forum daje mi motywację i inspirację do działania. Forum jest dla mnie zawsze początkiem czegoś większego i staram się je kontynuować potem przez cały rok. Aktualnie jeszcze studiuję, ale poza nauką zajmuję się również inną formą aktywności związaną ze stażami w instytucjach państwowych – mówi uczestnik XIV Forum Młodych Liderów, który przyjechał do Nowego Sącza z Ukrainy.

- W Forum Młodych Liderów biorą udział pierwszy raz i mam nadzieję nie ostatni. O tym wydarzeniu dowiedziałam się dzięki wykładowcom z mojej szkoły i to dzięki nim tutaj jestem, ponieważ dostałam od nich bilet. Najbardziej czekam na panel związany z budowaniem własnego wizerunku w internecie. Jest to bardzo ważne z punktu widzenia pracodawcy. Może to być bardzo ciekawe i użyteczne - wyjaśnia Katarzyna Gruca z Ptaszkowej.

W uroczystym otwarciu XIV Forum Młodych Liderów wzięli udział m.in.: dr Paweł Poszytek – dyrektor generalny Fundacji Systemu Edukacji, Grzegorz Chrobak – członek zarządu Europejskiego Domu Spotkań - Fundacji Nowy Staw, Ludomir Handzel – prezydent Nowego Sącza, dr Dariusz Woźniak – rektor Wyższej Szkoły Biznesu, Dariusz Piątkowski – minister Edukacji Narodowej, Marzena Machałek – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, Małgorzata Jarosińska-Jedynak – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju oraz Piotr Dardziński – prezes Sieci Badawczej Łukasiewicz.

RG [email protected], Fot. RG, Film K. Stachura

Rozpoczęło się XIV Forum Ekonomiczne Młodych Liderów [WIDEO]
Już po raz czternasty do Nowego Sącza przyjechali młodzi liderzy z całego świata. W Wyższej Szkole Biznesu przez kilka dni będą dyskutować o kwestiach ekonomicznych, gospodarczych i społecznych.


Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020