Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 sierpnia. Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
05/09/2018 - 21:40

Widzieliście? Przystanek autobusowy Grandsol jak z filmu science fiction

Wiaty autobusowe zasilane energią słoneczną z wi-fi i systemem alarmowania w przypadku nagłych zdarzeń, a także ławki solarne i nowoczesne wiaty na samochody tzw. Carporty. Nie, to nie science fiction. To produkty naszej rodzimej firmy Grandsol z Korzennej, która jest regionalnym partnerem tegorocznego Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju.

Pierwszy przystanek oparty na polskiej technologii fotowoltaicznej oraz słupek multimedialny stoją nieopodal wejścia na krynicki deptak, po którym wczoraj i dzisiaj tłumnie przemieszczają się uczestnicy Forum Ekonomicznego. Firma Grandsol, która działa od lutego tego roku szturmem zdobywa polski rynek.

Grandsol to połączenie wiedzy i doświadczenia dwóch firm Grand i Solgro. Młodzi, kreatywni specjaliści pracujący w firmie postawili na możliwości techniczne, które pozwalają im tworzyć produkty oparte na polskiej technologii  fotowoltaicznej. Czym Grandsol podbił rynek?

Doskonale wpisującymi się w otoczenie i miejskie przestrzenie wiatami przystankowymi zasilanymi energią słoneczną oraz elementami małej architektury miejskiej.

- Jesteśmy producentem między innymi wiat przystankowych zasilanych fotowoltaiką, czyli energią ze słońca - mówi Rafał Mordarski, dyrektor zarządzający firmy Grandsol. - Są one wyposażone w gniazda usb, oświetlenie i monitoring. W tej wiacie można podłączyć różne urządzenia m.in. tablety informacyjne. W naszej ofercie znajduje się też mała architektura miejska - ławeczki solarne, stoliki, słupki multimedialne, takie, jak ten stojący koło tego przystanku w Krynicy. Wszystkie to zasilane jest energią słoneczną. W ofercie mamy też wiaty na samochody tzw. Carporty. Są one wyposażone w stacje do ładowania pojazdów.

Dyrektor Mordarski zaznacza, że firma Grandsol produkuje produkty, które mają innowacyjne zastosowanie, a wykorzystywanym źródłem energii jest słońce.

- Takie innowacyjne rozwiązania dają nam wymierne oszczędności - dodaje dyrektor Mordarski. - W grę wchodzi także ochrona środowiska. Nasze produkty są efektem kilkuletniej, żmudnej pracy. Szukaliśmy na rynku niszy, miejsca, gdzie mogliśmy pokazać w jednym produkcie tak naprawdę kilka produktów. Nasz zamysł był taki, aby podłączyć fotowoltaikę do czegoś innowacyjnego z czym na co dzień mamy do czynienia. Gama produktów, które stworzyliśmy okazała się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę.   

Firma Grandsol zamierza pokazać swoje produkty na targach komunalnych, które odbędą się niebawem w Warszawie. Firmowy produkt - ławeczka multimedialna wyłożona panelami fotowoltaicznymi była już prezentowana na targach w Madrycie. Teraz mogą ją oglądać mieszkańcy innych regionów Hiszpanii. Produktami naszej rodzimej firmy interesują się już Szwedzi i Włosi.

Taka wiata, podobna do tej stojącej w Krynicy została postawiona w Łabowej przy drodze z Nowego Sącza do krynickiego uzdrowiska. Również w Kołobrzegu firma postawiła już 46 słupków multimedialnych.

Firma Grandsol jest jedną z firm uczestniczących w tegorocznym Forum Ekonomicznym. - Chcieliśmy się, jako firma zaprezentować w tak prestiżowej imprezie i pokazać nasze produkty - stwierdza dyrektor Mordarski. - Uczestnictwo w forum daje też możliwość brania udziału w wielu ciekawych panelach, jak chociażby tych poświęconych energii odnawialnej i innowacyjności. Jest to też okazja do poznania wielu ciekawych ludzi.

[email protected], fot. IM.

Przystanki jak z filmu science fiction
Przystanki jak z filmu


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)