Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 25 września. Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
04/09/2018 - 19:45

Minister energii na Forum Ekonomicznym: inwestujcie w stacje ładowania pojazdów

Minister energii Krzysztof Tchórzewski zapowiedział na Forum Ekonomicznym w Krynicy, że niebawem, w ramach pilotażu, stacje ładowania pojazdów elektrycznych pojawią się w Krakowie i Katowicach. A co z Nowym Sączem, pytamy ministra?

Po tym, gdy weszła w życie ustawa o elektromobilności i paliwach alternatywnych, która zgodnie z założeniem ma stworzyć warunki do upowszechnienia transportu elektrycznego w Polsce, zaczęło się kontestowanie rządowych pomysłów i pytania o infrastrukturę. 

Minister energii Krzysztof Tchórzewski zapewniał, że przedsiębiorcy, którzy chcieliby zainwestować w budowę stacji ładowania pojazdów elektrycznych, mogą liczyć na finansowe wsparcie od państwa. 

Czytaj też Kogo Małgorzata Gromala chce złowić w sieci w kuluarach Forum

Od przyszłego roku rozpoczyna funkcjonowanie fundusz elektromobilności , który będzie wspomagał wszystkie przedsięwzięcia także, także te komercyjne, ale w pierwszej kolejności na finansowe wsparcie  mogą liczyć samorządy i instytucje publiczne.

[email protected] fot. Jm

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.
www.sadeczanin.info

Na zewnątrz coraz chłodniej. Jak oszczędnie palić w piecu i w dodatku tak, by spalać większość szkodliwych substancji? Radzi mistrz kominiarski Tomasz Szołdrowski


Dziękujemy za przesłanie błędu