Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 28 lutego. Imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany
11/10/2023 - 15:55

Zmienili herb Sandecji Nowy Sącz! Takiego widoku nikt nie mógł się spodziewać

Biało-czarne pasy to od wielu lat symbol Sandecji. Herb klubu z Nowego Sącza jest bardzo dobrze znany w naszym mieście nawet osobom, które piłką nożną niezbyt się interesują. Inne barwy przybrał jednak na grafice przygotowanej niedawno przez TVP Sport. To na pewno widok niecodzienny.

Sandecja Nowy Sącz w II lidze

Choć piłkarzom Sandecji wiedzie się póki co katastrofalnie, to niedawno odnieśli drugie zwycięstwo w sezonie. Podczas wyjazdowego spotkania zespół okazał się lepszy od Hutnika Kraków. Wcześniej ograł również Stal Stalową Wolę.

Mimo wywalczenie kolejnych trzech punktów, sądeczanie cały czas zajmuje ostatnią pozycję w tabeli. Podopieczni trenera Łukasza Surmy do bezpiecznej lokaty tracą pięć punktów. Przypomnijmy, że rozegranych zostało już 12 kolejek. 

Po spadku “Biało-czarnych” do II ligi kibice musieli się również przestawić na inną rzeczywistość telewizyjną. Mecze zaplecza Ekstraklasy były transmitowane przez Polsat Sport. Niższy szczebel można z kolei zobaczyć na antenach TVP Sport oraz WP Pilot.

Zmieniony herb Sandecji Nowy Sącz

Nadchodzi jednak rewolucja. Od następnego sezonu zarówno I, jak i II liga będą transmitowane na kanałach TVP. Przy tej okazji publiczny nadawca dodał we wtorek na portalu X (wcześniej Twitter) plansze prezentujące drużyny występujące na obu szczeblach rozgrywkowych.

Wśród zespołów mamy oczywiście również Sandecję. W oczy rzuca się jednak jej logo, które… ma zmienione kolory. To na pewno dla kibiców widok niecodzienny. Herb sądeckiego zespołu ma bowiem czarne pasy i czarną czcionkę. Na grafice TVP sport widzimy jednak białe kolory. Do tego dochodzi niebieski odcień, który również w żaden sposób nie pasuje do klubu.

Dodajmy, że wszystkie pozostałe zespoły mają loga przedstawione we właściwy sposób. W komentarzu oficjalny profil Sandecji wkleił prawidłowe zdjęcie klubowego herbu z dopiskiem “podsyłamy na przyszłość”. Zgodnie z zawartą umową, II liga będzie w TVP Sport pokazywana do 2027 roku. ([email protected], fot.: Adrian Maraś, Sandecja Nowy Sącz)Dziękujemy za przesłanie błędu