Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 2 czerwca. Imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny
23/02/2022 - 15:10

Zakazane trybuny. Kibice nie zobaczą żadnego meczu Sandecji w tym sezonie

To bardzo zła informacja dla kibiców Sandecji. Wiosenne mecze przy ul. Kilińskiego 47 będą się odbywały bez udziału publiczności. Jak informuje klub, wpłynęła na to negatywna opinia policji oraz rekomendacja PZPN-u. Wszystko oczywiście w związku z trwającą budową stadionu.

Po długim okresie przerwy zimowej, piłkarze Sandecji wkrótce wznowią pierwszoligowe zmagania. W najbliższą niedzielę ich rywalem będzie GKS Katowice. Po rundzie jesiennej podopieczni trenera Dariusza Dudka zajmują 5. miejsce w tabeli.

Kibice bez wątpienia bardzo stęsknili się za spotkaniami na Kilińskiego 47. Przypomnijmy, że w rundzie jesiennej odbywały się bez udziału publicznością. Niestety, podobnie będzie również wiosną. Klub wystosował w tej sprawie już oficjalny komunikat.

Jak zostało wspomniane, starania, by fani mogli wejść na stadion były czynione wraz z wykonawcą i inwestorem już jesienią. Na bieżąco były wówczas wykonywane niezbędne prace.

- Ze względu na otaczający murawę plac budowy względy bezpieczeństwa są najważniejsze. Negatywna opinia policji oraz rekomendacja do rozgrywania spotkań bez udziału publiczności przez Polski Związek Piłki Nożnej sprawia, że Wasz powrót na trybuny został odłożony w czasie – pisze klub, zwracając się do kibiców.

- Jednocześnie prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość. Prace na stadionie prowadzone są zgodnie z harmonogramem, budowa nowego obiektu nie jest w żadnym stopniu zagrożona, co pozwala wierzyć, że w przypadku oddania trybuny od strony rzeki Kamienica Wasze wsparcie na stadionie stanie się faktem – dodaje.

Jesienią poprzedniego roku wyglądało to nieco inaczej. Odpowiedni komunikat pojawiał się przed każdym meczem. Teraz już wiadomo, że kibice nie będą mogli wejść na stadion przez całą rundę. Skąd ta zmiana?

- Jesienią przed każdym meczem musieliśmy się ubiegać o zgodę na grę, bo dostaliśmy zakaz rozgrywania spotkań z publicznością. Obecna decyzja PZPN-u, która dotarła do nas w poprzednim tygodniu, oznacza, że nie ma zakazu, ale jest rekomendacja, by grać bez kibiców. Jednocześnie dostaliśmy pozwolenie na rozgrywanie wszystkich meczów u siebie – wyjaśnia Miłosz Jańczyk, prezes Sandecji.

Wszyscy kibice liczą zapewne, że powrót na trybuny będzie możliwy w rundzie jesiennej kolejnego sezonu. Czy trybuna od strony Kamienicy będzie wówczas już gotowa? ([email protected], fot.: MP/ zdjęcie ilustracyjne)

Dziękujemy za przesłanie błędu