Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 4 czerwca. Imieniny: Christy, Helgi, Karola
14/06/2022 - 17:30

Za nami finał XXII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

​14 czerwca na PGE Narodowym, przed meczem Polska - Belgia, podczas Wielkiego Finału XXII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” poznaliśmy najlepsze w kraju piłkarskie drużyny chłopców i dziewcząt w grupach wiekowych do 10 i 12 lat.

Za nami finał XXII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

Wśród kibiców nich nie zabrakło także wyjątkowych osobistości na czele z Prezydentem RP Andrzejem Dudą oraz prezesem PZPN Cezarym Kuleszą. Tytuł mistrzów oraz nagrodę główną, czyli spotkanie z piłkarzami reprezentacji i bilety na wrześniowy mecz Ligi Narodów Polska-Holandia, wywalczyli chłopcy z SP 18 Mamy Talenty Olsztyn (woj. warmińsko-mazurskie, kategoria U10) i SP 5 Gdańsk (woj. pomorskie, U12), a także dziewczynki z UKKS Katowice (woj. śląskie, U10) oraz Beniaminka Krosno (woj. podkarpackie, U12).

Województwo małopolskie reprezentowały drużyny:

  • AZS UJ Kraków (6. miejsce, kat. U10 dziewczynek),
  • Respekt Myślenice (6. miejsce, kat. U12 dziewczynek),
  • Aserek Team Gorlice (3. miejsce, kat. U10 chłopców)
  • SP2 Zakopane (16. miejsce, kat. U12 chłopców)


Wielki Finał na PGE Narodowym był zwieńczeniem trzydniowych rozgrywek w ramach Finału Ogólnopolskiego XXII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Zanim jednak rywalizacja przeniosła się na największy piłkarski stadion w Polsce, mistrzowie i mistrzynie województw przez dwa dni grali ze sobą na obiektach warszawskiego Hutnika.

12 czerwca na starcie stanęły 64 drużyny, które wcześniej nie miały sobie równych na etapie gminnym, powiatowym i wojewódzkim. Dla każdej z nich udział w Finale Ogólnopolskim był szansą na przeżycie niezapomnianej przygody, spełnienie marzeń, ale również niepowtarzalną okazją, by zaprezentować nieprzeciętne umiejętności m.in. przed selekcjonerami kobiecej i młodzieżowej reprezentacji Polski. (opr. red.)

Za nami finał XXII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”
Dziękujemy za przesłanie błędu