16/07/2020 - 23:00

Wirus zmienił plany kryniczanina, alpejczyka Szymona Bębenka

22-letni kryniczanin, Szymon Bębenek należy do grona najlepszych młodych, polskich alpejczyków. Trenuje nie tylko zimą, ale również latem. Wyjeżdża wówczas, wraz z trenerem na lodowce w Alpy. W tym roku epidemia pokrzyżowała mu nieco plany. Co teraz robi alpejczyk ?

Epidemia przerwała sezon zimowy wielu sportowcom, w tym także kryniczaninowi, narciarzowi alpejskiemu Szymonowi Bębenkowi, który reprezentuje AZS Zakopane. Otrzymuje wsparcie klubu, a także stypendium miasta Zakopane.

Ostatnie zawody FIS, w których wziął udział rozegrano na początku marca na Jaworzynie Krynickiej. Kryniczanin dwukrotnie stanął na podium, wywalczył złoty i srebrny medal w slalomie gigancie.

-W planach Szymon miał wyjazd startowy we francuskim Val d’Isere, ale wszystko pokrzyżował wirus. Teraz bardzo dużo teamów trenuje nadrabiając stracony czas– mówi Wojciech Bębenek, ojciec i trener Szymona.- Byliśmy już na nartach w Austrii, w tym roku na lodowcach panują świetne warunki. Obecnie syn trenuje kondycję w domu, a najbliższy wyjazd ma do Druskiennik na Litwie.

Szymon Bębenek jest dwukrotnym Mistrzem Polski Juniorów 2015 (slalom gigant i dwubój slalomowy). Zdobywcą pierwszego miejsca w Międzynarodowych Zawodach FIS w Abetone (Włochy,2014) w slalomie. Trzykrotnie zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski – junior B. Sześciokrotnie zdobył złote medale, a pięciokrotnie srebrne w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży – junior B.

Szymon Bębenek jest uczestnikiem Funduszu Natalii Partyki dla utalentowanych młodych sportowców, stypendystą 1 edycji konkursu. Jego celem są Igrzyska Olimpijskie w 2022 roku.