25/10/2021 - 22:40

Wiktoria, 15-letnia sztangistka z Powroźnika, trzecia na Mistrzostwach Polski

15-letnia Wiktoria Bomba zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów do lat 15, rozgranych w dniach 22-24 października w Ciechanowie. To kolejny sportowy sukces reprezentantki klubu sportowego LUKS Nowosądeczanian Powroźnik.

W Ciechanowie (22-24 października) rozgrano Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików w podnoszeniu ciężarów do lat 15. Pierwszego dnia zawodów rywalizowały dziewczęta. 15-latka z Powroźnika, Wiktoria Bomba zdobyła brązowy medal w kategorii wagowej do 55 kilogramów. Reprezentująca klub sportowy LUKS Nowosądeczanian Powroźnik, trenująca pod okiem Moniki Grzesiak-Bomby, sztangistka osiągnęła wynik: 53 kg w rwaniu i 65 kg w podrzucie

Najlepszą zawodniczką mistrzostw została Marika Nowak (Tarpan Mrocza), która w punktacji Sinclair`a uzyskała 206,63 pkt. W mistrzostwach łącznie uczestniczyło 253 osób, w tym 98 dziewcząt i 155 chłopców.

W maju tego roku w Mistrzostwach Polski Krajowego Zrzeszenia LZS w Podnoszeniu Ciężarów U15 i U17 chłopców i dziewcząt Siedlce 2021, w kategorii 55 kg  Wiktoria Bomba zajęła drugie miejsce. Natomiast w Mistrzostwach Europy, które odbyły się w sierpniu, w dwuboju młodziutka sztangistka uzyskała 125 kg (54+71) i została sklasyfikowana na dziewiątym miejscu. (MK) fot. arch. Wiktorii