Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 13 kwietnia. Imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy
20/11/2020 - 10:35

Wieki sukces! Klaudia Kowalska wicemistrzynią Polski Juniorów Młodszych w Karate

Zawodniczka Nowosądeckiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin Klaudia Kowalska zajęła drugie miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, które odbywały się w Katowicach. To bardzo duży sukces sportowy - mówi Andrzej Krawontka, prezes klubu

fot.: Nowosądecki Klub Sportowy Karate Kyokushin

W ubiegłą sobotę (14.11) w Katowicach odbywały się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych Karate Kyokushin  Startowały w nich 173 osoby z 70 ośrodków karate. W kategorii kumite juniorek młodszych - 50 kg, rywalizowały 23 zawodniczki, w tym Klaudia Kowalska z Nowosądeckiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin. W drodze do finału wygrała cztery kolejne walki.

Zobacz także: Sądeczanin Grzegorz Kędzierski Mistrzem Polski w Karate Kyokushin!

W dwóch eliminacyjnych pokonała przeciwniczki przez wskazanie sędziów, w walce  ćwierćfinałowej otrzymała waza-ari za technikę mawashi-geri-jodan (okrężne kopnięcie na głowę bez obrony) a następnie ippon po skutecznej technice seiken-tsuki-chudan, po którym konkurentka nie była zdolna do dalszej walki. W półfinale Klaudia również wygrała przez waza-ari. Do walki finałowej  zawodniczka przystąpiła bez odpoczynku, co skutkowało nieuwagą i przyznaniem przeciwniczce waza-ari.  

fot.: Nowosądecki Klub Sportowy Karate Kyokushin

Sukces Klaudii, to kontynuacja jej skutecznych startów w poprzednich zawodach karate m.in. w Międzynarodowym Pucharze Prezydenta Miasta Sieradza, w którym wywalczyła  II miejsce w konkurencji kata (prezentacja technik i układów walki karate) oraz III miejsce w kumite (walka sportowa karate). W tym roku Klaudia Kowalska wraz z innymi zawodniczkami i zawodnikami klubu wzięła udział w zgrupowaniu kadry narodowej w Krakowie i otwartym zgrupowaniu Kumite w Centralnym Ośrodku Sportu  w Zakopanem.

Zobacz także: Łukowica zdobyta przez karateków!

fot.: Nowosądecki Klub Sportowy Karate Kyokushin

- Klaudia w każdej z walk udowodniła swój charakter i siłę ducha. Wicemistrzostwo Polski to bardzo duży sukces sportowy. Zawodniczka ma na swoim koncie już wiele sukcesów, m.in. w tamtym roku startowała na Mistrzostwach Europy w Kaliningradzie. Na pewno w swojej kategorii się wyróżnia. Aktywność fizyczna w tych trudnych czasach jest bardzo wskazana - mówi Andrzej Krawontka, prezes Nowosądeckiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin. (MP), fot.: Nowosądecki Klub Sportowy Karate KyokushinDziękujemy za przesłanie błędu