Sobota, 20 kwietnia. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
11/09/2021 - 20:45

Uroczysta dekoracja Sądeckiej Dychy Newagu. Najlepsi odebrali nagrody [WIDEO]

Jednym z najważniejszych wydarzeń sobotniej rywalizacji na 12. Festiwalu Biegowym był bieg Sądecka Dycha Newagu. Uczestniczyło w nim 449 zawodników. Najlepsi otrzymali w czasie uroczystej ceremonii medalowej zasłużone nagrody.

Sobota to drugi dzień 12. Festiwalu Biegowego. Oprócz rywalizacji na trasach wyznaczonych w Miasteczku Biegowym w Piwnicznej, zawodnicy konkurują też m.in. w Nowym i Starym Sączu. Wszystkim biegom towarzyszą niezwykłe emocje.

Z Ołtarza Papieskiego w Starym Sączu, do Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu. Taką trasę pokonali uczestnicy liczącego 10 km biegu „Sądecka Dycha Newagu”. Zwycięzcą został Michał Karbowiak, drugie miejsce zajął Paweł Olijnyk, a trzecie Sergij Szewczenko. Wśród kobiet triumfowała Valentyna Veretska, przed Natalią Semenovych i Sabiną Jarząbek.

Po zakończeniu biegu odbyła się uroczysta ceremonia dekoracji. Nagrodzonym gratulował m.in. Prezydent Nowego Sącz Ludomir Handzel i dyrektor sportowy Festiwalu Biegowego – Marek Tokarczyk. Wyróżniono także najlepszego sądeczanina (został nim Patryk Marmon) i sądeczankę. ([email protected], fot.: Natalia Podsadowska).

Najlepsi zawodnicy Sądeckiej Dychy Newagu nagrodzeni

Po zakończeniu Sądeckiej miała miejsce uroczysta ceremonia dekoracji. Fot.: Natalia Podsadowska.