Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 8 marca. Imieniny: Beaty, Juliana, Wincentego
19/02/2021 - 14:00

Tydzień emocji z siatkówką i piłką halową. Zobacz kto triumfował

W czasie, kiedy pogoda na zewnątrz nie rozpieszcza sportowców, dyscypliny halowe cieszą się duża popularnością. W ostatnim tygodniu rozegrano turnieje siatkarskie i piłkarskie. Sprawdźcie, kto okazał się najlepszy.

Zimową porą młodzi sportowcy nie próżnują. W ostatnim tygodniu po raz kolejny odbyło się wiele turniejów halowych. Jak zawsze rywalizacja dostarczyła wielu emocji, mimo że ze względów sanitarnych zawody rozgrywane były bez udziału publiczności.

Trwa cykl Festiwalu Siatkarskiego, w różnych kategoriach wiekowych. 13 lutego dziewczęta z klasy 5 rywalizowały w Limanowej. Zwycięzcami w poszczególnych ligach zostały drużyny Dunajca 1, Sandecji 1, Dunajca 4 i i Ogniwa Piwniczna 4. Dzień później, podczas turnieju w Muszynie rywalizowały dziewczęta rok młodsze. Równych sobie nie miał Dunajec, którego drużyny zwyciężyły w I, III, V i VI lidze. Oprócz niego w II i IV lidze zwyciężyło Ogniwo.

Zobacz także: Halowe turnieje piłkarskie i siatkarskie za nami. Które drużyny triumfowały?

W rywalizacji chłopców udział bierze mniej zespołów. Jest ona jednak również bardzo emocjonująca. W kategorii dwójek (klasa 4), zwycięstwo podzieliły między siebie ekipy Dunajca i GKPS Gorlice. Te same drużyny zdobyły najwięcej punktów wśród grupy starzej (klasa 5).

Zacięte boje toczyli także piłkarze. 13 lutego, na hali w Łącku rozegrane zostały XXIX Halowe Strefowe Mistrzostwa Regionu „Południe”. Uczestniczyły w nich zwycięzcy turniejów regionalnych. Wśród juniorów, zarówno młodszych, jak i starszych równych sobie nie miał Glinik Gorlice. Zawodnicy tego klubu – Jakub Matusik i Sebastian Szpyrka, zostali też w swoich kategoriach wiekowych wybrani najlepszymi zawodnikami.

Wśród trampkarzy zwyciężyły Gorce Kamienica (najlepszy zawodnik – Andrzej Witteczek), młodzików –Zyndram Łącko (najlepszy – Szymon Talar), a orlików Sokoliki Stary Sącz (najlepszy gracz – Stanisław Stawiarski).

Na zakończenie zmagań, prezes OZPN Podokręg Nowy Sącz Andrzej Kuźma podziękował Wójtowi Gminy Łącko - Janowi Dziedzinie oraz prezesowi Zyndrama - Zdzisławowi Celuście, za obecność i stworzenie dobrych warunków do przeprowadzenia zawodów.

- Dziękuję biorącym udział  w turnieju drużynom, za sportową postawę, grę Fair Play i wysoki poziom sportowy! Jestem spokojny o przyszłość piłki nożnej na południu, przy tak dużym zaangażowaniu w klubach. Myślę, że jeszcze nie jeden raz w życiu usłyszymy o tych zawodnikach w przyszłości, czego im z tego miejsca bardzo życzę – mówił Prezes Kuźma. (m.pogwizd@sadeczanin.info, fot.: TZPS Nowy Sącz, OZPN Nowy Sącz)Dziękujemy za przesłanie błędu

Marcowy miesięcznik Sądeczanin 2021