Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 30 listopada. Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
03/10/2022 - 14:45

Takie talenty pochodzą z Sądecczyzny! 15-latek imponuje fantastyczną jazdą na motorze

Czy to przyszła gwiazda sportu? 15-letni Oskar Waligóra z Piwnicznej odnosi duże sukcesy w terenowej jeździe motocyklem. Mimo młodego wieku pokonuje już swoich starszych rywali. Wkrótce zaprezentuje swoje umiejętności na kolejnych zawodach.

Młody sportowiec z Piwnicznej

Sportowców z Sądecczyzny, którzy odnoszą duże sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej nie brakuje. Co jakiś czas słyszymy o ich kolejnych niesamowitych wyczynach. Nie wszyscy jednak zapewne znają Oskara Waligórę - młodego motocyklistę, którego lista sukcesów jest długa.

15-latek pochodzi z Piwnicznej. Pasję do sportów motocyklowych przejął od swojego taty - pasjonata, znakomitego motywatora i trenera. Wyspecjalizował się w terenowej jeździe motocyklem - Hard Enduro, oraz Super Enduro. Są to niezwykle widowiskowe zawody.

Sukcesy Oskara Waligóry

Już jako 14 latek w klasie "85" nie miał sobie równych. W tym roku ma natomiast za sobą starty w światowej rangi zawodach: Erzbergrodeo Austria (gdzie był najmłodszym zawodnikiem i zajął 174 miejsce na 1200 zawodników) oraz Enduro Panorama w Rumunii - 5 miejsce (również najmłodszy zawodnik w stawce). Dodajmy, że w tym zawodach, bez podziału na kategorie wiekowe, ścigają się zarówno zawodowcy, jak i amatorzy.

W grudniu Oskar Waligóra wystartuje w Mistrzostwach Świata Super Enduro. Pierwsza runda odbędzie się w Krakowie, a kolejna na Węgrzech, w Izraelu i w Niemczech. Czy mamy do czynienia z przyszłą gwiazdą polskiego motosportu? Miejmy nadzieję. ([email protected], fot.: archiwum Oskar Waligóra)Dziękujemy za przesłanie błędu