Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 8 grudnia. Imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza
02/05/2022 - 07:35

Ta postać połączy stary stadion Sandecji z nowym. Zmiany nie są planowane

Staremu stadionowi Sandecji od 2001 roku patronował niezwykle zasłużony dla sądeckiego sportu Ojciec Władysław Augustynek. Wszystko wskazuje na to, że podobnie będzie również z nowym obiektem. Uważacie, że to dobra decyzja?

Stadion Sandecji zmienia się każdego dnia. Zburzone zostały już wszystkie byłe trybuny, pozostał jedynie budynek klubowy. Mecze odbywają się póki co bez udziału publiczności, ale powinno się to zmienić już w rundzie jesiennej kolejnego sezonu.

Jak wiadomo, patronem starego obiektu był Ojciec Władysław Augustynek. Kapłana można było spotkać na niemal każdym meczu Sandecji. Obecny był także na innych stadionach sądeckich drużyn. Wraz z innymi pasjonatami sportu toczył piłkarskie boje na wielu boiskach, w tym na tzw. Starej Sandecji, czy w Zawadzie.

Piłkę kopał będąc nawet w sędziwym wieku. Będąc kapelanem Sandecji, co roku przed rozpoczęciem nowego sezonu piłkarskiego odprawiał w jej intencji msze św. (dzisiaj tę tradycję kontynuuje ks. Józef Wojnicki).

Decyzją Rady Miasta Nowego Sącza, w 2001 r. stadion Sandecji noszący dotychczas nazwę XXV-lecia PRL, przyjął imię Ojca Władysława Augustynka. Czy kapłan będzie patronował również nowemu obiektowi?

Artur Bochenek, wiceprezydent Nowego Sącza, przyznawał w rozmowie z „Sądeczaninem”, że miasto nie myśli o zmianie patrona. Wydaje się więc, że żadne zmiany w tym zakresie nie nastąpią. Uważacie, że to słuszna decyzja? A może wydaje Wam się, że nowemu stadionowi Sandecji powinien patronować ktoś inny? Czekamy na Wasze opinie. ([email protected], fot.: screen Prezydent Ludomir Handzel)
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu