Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
07/10/2020 - 20:55

Sześć firm chce budować nowy stadion Sandecji. Znamy kwoty

I wszystko jasne. Sześć firm zabiega, by wybudować stadion Sandecji przy ul. Kilińskiego w Nowym Sączu. Najdroższa złożona oferta opiewa na ponad 87 mln zł, najtańsza na ponad 49 mln zł.

Czytaj także: Przetarg na budowę stadionu Sandecji ogłoszony! [WIZUALIZACJE]

Postępowanie przetargowe na budowę nowego stadionu Sandecji zakończyło się dzisiaj. Przypomnijmy, że moment otwarcia ofert, które złożyli potencjalni wykonawcy przesunął się nieco w czasie, bo mieli oni wiele dodatkowych pytań związanych z przetargiem. Dzisiaj przetarg na budowę tego obiektu został zamknięty. W południe komisja konkursowa otworzyła oferty.

Złożyło je sześć firm. Najtańsza opiewa na 49,2 mln zł, najdroższa na 87,4 mln złotych. Są też i inne oferty z kwotami: na ponad 53 mln zł (dwie oferty), jedna na ponad 59 mln zł i na ponad 60 mln zł.Według kosztorysu inwestorskiego miasto Nowy Sącz może wydać na to zadanie 50,5 mln złotych. Budowa stadionu Sandecji ma być realizowana w systemie „zaprojektuj i wybuduj”.

- Komisja przetargowa otworzyła oferty, zapoznała się z nimi – powiedział „Sądeczaninowi” Artur Bochenek, wiceprezydent Nowego Sącza. – Co teraz?  Kilka dni przeznaczymy na sprawdzenie czy wszystkie dokumenty złożone przez potencjalnych wykonawców zostały prawidłowo uzupełnione, czy wszystkie załączniki są dołączone, czy zapłacone jest vadium. Dajemy sobie na to tydzień. Jeśli dokumentacja w złożonych ofertach będzie w porządku, to będziemy przystępowali do wyłonienia wykonawcy.

Przy wyborze wykonawcy inwestycji, miasto będzie kierowało się następującymi kryteriami ich oceny: ceną zaoferowaną przez oferenta. Nie bez znaczenia będzie także termin gwarancji i rękojmi, a także wysokość kar umownych.

Zapytaliśmy wiceprezydenta Bochenka czy miasto ma zagwarantowaną kwotę niezbędną na realizację tej inwestycji. - Nie ogłaszalibyśmy przetargu na budowę stadionu, gdybyśmy nie mieli pewności, że mamy na to środki finansowe – odparł wiceprezydent. – Nie chciałbym wchodzić w szczegóły, bo jak to mówią: pieniądze lubią ciszę. Mogę powiedzieć tyle, że wszystko jest na dobrej drodze i myślę, że już wkrótce zostanie podpisana umowa z instytucją kredytującą. Mam nadzieję, że nastąpi to do końca tego miesiąca.

Wykonawca będzie miał 730 dni na realizację tej inwestycji od momentu podpisania umowy. - Od samego początku założenie było takie, że wbicie łopaty nastąpi w 2020 roku – dodał wiceprezydent. – Chyba, że któraś z firm odwoła się do Krajowej izby Odwoławczej.

Budowa nowego stadionu będzie realizowana, jak zapowiadały władze miasta etapami.

Etap pierwszy obejmuje budowę stadionu na 4750 miejsc (docelowo stadion jest zaplanowany na 8 200 miejsc). Kibice przyjezdni będą mieli do dyspozycji oddzielny sektor. Na nowym stadionie ma być podgrzewana murawa, a wokół niego mają zostać wybudowane budynek administracyjny i parkingi. - Zrealizujmy najpierw pierwszy etap i zobaczmy, jakie będzie obłożenie stadionu – mówi nasz rozmówca. – Wtedy będziemy pochylać się nad drugim etapem. (michalec@sadeczanin.info), fot. wizualizacje – Urząd Miasta Nowego Sącza.

Sześciu oferentów chce budować nowy stadion Sandecji. Potrzebne miliony
I wszystko jasne. Sześć firm zabiega o to, aby wybudować stadion Sandecji przy ul. Kilińskiego w Nowym Sączu. Najdroższa złożona oferta opiewa na ponad 87 mln zł, a najtańsza na ponad 49 mln zł - rozrzut jest więc ogromny, różnica między najwyższą a najniższą ofertą to 38 milionów!


Dziękujemy za przesłanie błędu