Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 21 września. Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca
25/02/2020 - 12:35

Szachiści opanowali Kamionkę Wielką

Gminny Turniej Szachowy o „Złotą Wieżę”, rozgrywany w niedzielę 23 lutego br., przyciągnął do Kamionki Wielkiej wielbicieli tej strategicznej gry planszowej.

W zawodach, organizowanych przez Urząd Gminy w Kamionce Wielkiej wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury i przy wsparciu Uczniowskiego Klubu Sportowego "Jedynka" z Kamionki Wielkiej, udział wzięło w sumie 41. zawodników i zawodniczek.

Dla klarowności rywalizacji, uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy wiekowe. W pierwszej, najbardziej obleganej, rywalizowało 31 dzieci do lat 12. Druga, przeznaczona została dla szachistów od 13. roku życia. W tej kategorii, do zmagań przy szachownicy, przystąpiło 10 osób.

Podczas turnieju obowiązywały dwa systemy rozgrywek: szwajcarski (dla liczniejszej, najmłodszej grupy) i „każdy z każdym”. W wyniku potyczek, najlepiej w boju poradzili sobie: Jakub Rams (I miejsce, kat. do 12 lat), Jakub Rumin (II miejsce, kat. do 12 lat), Łukasz Pazgan (II miejsce, kat. do 12 lat) oraz w kategorii „13+” Karol Gruca (I miejsce), Artur Michalik (II miejsce), Paweł Poręba (III miejsce).

Zwycięzcy tradycyjnie otrzymali puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe. Nikt jednak nie wrócił z zawodów z pustymi rękami, gdyż każdy z uczestników został obdarowany pamiątkowym dyplomem.
 

(Karol Trojan) [email protected], fot. Urząd Gminy Kamionka WielkaDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe