Czwartek, 28 marca. Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni
20/01/2022 - 15:15

Świetny start młodych narciarzy KS Gondola w Pucharze Polski na Jaworzynie

Jeden srebrny i trzy brązowe medale wywalczyli zawodnicy KN Gondola Krynicka, podczas drugiej edycji Mistrzostw Młodzieżowego Pucharu Polski Mistrz. Dwudniowe (18 i 19 stycznia) zawody rozegrano na stokach Jaworzyny Krynickiej w Krynicy.

Jaworzyna Krynicka stała się dwudniową (18-19 stycznia) areną zmagań drugiej edycji Młodzieżowego Pucharu Polski Mistrz, zawodów w narciarstwie alpejskim. Doskonałymi wynikami poszczycić może się KN Gondola Krynicka. Młodzi narciarze z tego klubu zdobyli jeden srebrny i trzy brązowe medale.

- Druga edycja Młodzieżowego Pucharu Polski Mistrz za nami. Świetny start naszych -cieszy się trener KN Gondola Krynicka Wojciech Bębenek.

-Przybyły cztery medale do kolekcji, świetne miejsca całej ekipy. Duma rozpiera i radość z ich sukcesów. Rodzice czyli nasza "piątka, siła sprawcza" nasi mentorzy i fun club Bebenek Racing Group, dziękujemy.

Na starcie zawodów stanęło łącznie 160 narciarzy, którzy walczyli w slalomie gigancie. Rywalizacja odbyła się w czterech kategoriach wiekowych: młodziczka i młodzik (ur. 2008-2009) oraz juniorka młodsza i junior  młodszy (ur. 2006-2007).

Klub Narciarski Gondola Krynicka ma wieloletnią tradycją, istnieje od ponad 20 lat. W tym czasie przez niego przewinęło się ponad pięćset dzieci i młodzieży, nie tylko z Krynicy, ale i całej Polski.

Kilka razy klub stawał na najwyższym stopniu w rywalizacji ogólnopolskiej, a w punktacji klubowej zdobył kilka medali Mistrzostw Polski. Jego zawodnicy indywidualnie sięgali po medale Pucharu Polski, Mistrzostw Polski i zawodów międzynarodowych.

Wychowankami KN Gondola Krynicka, którzy zdobywają obecnie medale Mistrzostw Polski Seniorów, byli m.in: Oliwia Wróbel (obecnie MB Team Szczyrk) czy Szymon Bębenek. ( AZS Zakopane).

Klub liczy ponad 20 dzieci, w wieku od 8 do 14 lat, przybywają ciągle nowi adepci narciarstwa. Trenerami KN Gondola Krynica są: Wojciech Bębenek, Szymon Bębenek oraz Grzegorz Apola. (MK) fot. Wojciech Bębenek

Wyniki Mistrzostw Młodzieżowego Pucharu Polski Mistrz (Żródło: PZN)

18 stycznia slalom gigant: młodziczka