Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 1 grudnia. Imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza
04/07/2021 - 17:40

Świetne występy naszych młodych kolarzy. Zostali medalistami Mistrzostw Polski

W miniony weekend odbywały się Mistrzostwa Polski Szkółek Kolarskich w kolarstwie szosowym. Znakomicie zaprezentowali się zawodnicy Klubu Kolarskiego Agnieszki Skalniak, którzy przywieźli 3 medale. – Jesteśmy dumni z naszych zawodników – mówi Barbara Skalniak.

Kolarstwo w naszym regionie rośnie w siłę! Młodzi zawodnicy trenujący sport już nie raz zajmowali wysokie miejsca na ogólnokrajowych imprezach. Teraz, po raz kolejny potwierdzili swoją dobrą formę.

W miniony weekend (26-27 czerwca) odbywały się Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym szkółek kolarskich. Zawody rozgrywane były w Raszkowie. W sobotę kolarze rywalizowali w jeździe indywidualnej na czas, a w niedzielę w wyścigu ze startu wspólnego.

Pierwszego dnia zawodnicy z klubu kolarskiego Agnieszki Skalniak nie zdobyli medali. "Odbili" to sobie jednak w niedzielę. W klasach IV chłopców, drugie miejsce zajął Kacper Gałczyński, w klasach V chłopców na tej samej lokacie uplasował się Aleksander Rutkowski, a wśród dziewczyn Magdalena Polańska.

- Mistrzostwa szkółek okazały się Mistrzostwami Polski. Pierwszy raz spotkaliśmy się z tak wysokim poziomem rywalizacji. Przyjechała młodzież i dzieci z całego kraju. Łącznie, w 10 kategoriach startowało 500 osób. Pogoda też dopisała. Jesteśmy dumni z naszych zawodników – mówi Barbara Skalniak, z Klubu Kolarskiego Agnieszki Skalniak.

- Start wspólny odbywał się na 8-kilomentrowej rundzie, jazda na czas na 3 i 5 kilometrowej. Poszczególne klasy jechały ich odpowiednią ilość. Poziom polskiego kolarstwa mocno wzrasta. Jest to szczególnie widoczne w grupach młodzieżowych – dodaje Barbara Skalniak.

Wkrótce klub planuje kolejne starty. Miejmy nadzieję, że będą równie udane. O kolarstwie i wszystkim, co związane z rowerami piszemy więcej na stronie "Aktywnie w Małopolsce" - TUTAJ. ([email protected], fot.: Klub Kolarski Agnieszki Skalniak)

Dziękujemy za przesłanie błędu