Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 maja. Imieniny: Igi, Mamerta, Miry
10/02/2020 - 13:05

Stary Sącz: dotacje na sport już rozdysponowane

Tradycyjnie, jak co roku, gmina Stary Sącz rozdysponowała środki na zadania z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej, o które mogły ubiegać się m.in. miejscowe kluby sportowe i stowarzyszenia, czyli organizacje pozarządowe. Kto i ile otrzymał w ślad za rozstrzygnięciem konkursu na prowadzenie takiej właśnie działalności?

Stary Sącz: dotacje na sport już rozdysponowane

W tym roku gmina miała do rozdysponowania 100 tysięcy złotych, a do przyznania dofinansowania komisji konkursowej udało się przekonać aż 8 pomiotów. Najniższa przyznana kwota to 500 złotych a najwyższa to aż 33 tys. zł. Pierwszą otrzymała Ochotnicza Straż Pożarna w Gołkowicach Dolnych na organizację turnieju tenisa stołowego dla Małopolskich Drużyn Pożarniczych, drugą - Uczniowski Klub Sportowy "SOKOLIKI" Sportowy na rozwój dzieci i młodzieży w zakresie indywidualnych i zespołowych dyscyplin.

Zobacz też: Stary Sącz będzie miał swoją galerię handlową

Pozostali gestorzy dofinansowania to Stowarzyszenie Sekcja Brydża Sportowego "ALF", które otrzymało 700 zł na organizację XI turnieju brydża sportowego o Puchar Burmistrza Starego Sącza, Uczniowski Klub Sportowy "ORŁY" przy Szkole Podstawowej w Przysietnicy, któremu przyznano 4 tys. 500 zł na cykl zawodów sportowych wspierających rozwój fizyczny dzieci i młodzieży - Sportowy cel to marzenie z datą realizacji, Stowarzyszenie Miasto Świętej Kingi, któremu przyznano 5 tys. 200 zł na akcję Aktywny Senior.

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży "Rozwiń Skrzydła" na XIX Biegi Niepodległościowe i Turniej Strzelecki o Puchar Burmistrza Starego dostało 6 tys. zł, 200 zł więcej przyznano Fundacji „BĘDZIE DOBRZE” na działania pod hasłem Sportowy Stary Sącz – aktywni Starosądeczanie, 6 tys. 400 zł otrzyma Parafia Rzymsko – Katolicka p.w. Św. Elżbiety Węgierskiej w Starym Sączu na działalność Parafialnej Szkoły Tenisa Stołowego.

Kolejne 9,5 tys. zł pozyskała Fundacja Rozwoju Sądecczyzny Organizacja na organizację zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży z Gminy Stary Sącz z zakresu gimnastyki korekcyjno - kompensacyjnej, Klub Sportowy "Akademia Sportu Grizzlies" zasili swój budżet dotacją w wysokości 28 tys. zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020