Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 kwietnia. Imieniny: Bernarda, Martyny, Waleriana
21/12/2023 - 15:15

Sankolandia pod Nowym Sączem. Białe szaleństwo darmowe również w ten weekend

Pomysł na weekend? Ucieczka przed miejskim smogiem w Beskid Sądecki, gdzie można pospacerować, pojeździć na sankach i na skiturach. To wszystko za darmo na wyratrakowanej trasie. Wystarczy się wybrać do Łosia, który jest częścią Sankolandii, tuż za opłotkami Nowego Sącza.

Czytaj też Ferie zimowe 2024. Terminy dla poszczególnych województw. Kiedy są ferie w Małopolsce? 

Najlepsze miejsce pod Nowym Sączem na  weekend

Smog od kilku dni dusi Nowy Sącz. Gdzie odetchnąć świeżym  powietrzem?  Nieopodal miasta. Wystarczy wybrać się do Łosia na szlak wiodący na  Kobylniczy Wierch, który  stanowi część Sankolandii czyli dziesięciu kilometrów różnej trudności ratrakowanych tras do jazdy na sankach do spacerów i jazdy na nartach biegowych lub skiturach.

Czytaj też Najwyższy alarm w Nowym Sączu. Śmiertelna trucizna w powietrzu [AKTUALIZACJA]

Frajda dla dzieci. Z górki na pazurki

W Łosiu wyratrakowaliśmy polankę.  Jest tam górka, gdzie dzieci mogą zjeżdżać na sankach. Obok jest szałas. Da się tam  usiąść z termosem gorącej herbaty i kanapkami.  Co ważne na dole jest parking, gdzie można zostawić samochód - mówi prezes Fakro Ryszard Florek, który wymyśl Sankolandię.  

Czytaj też  Pociągiem po mieście. Lada dzień otwierają w Nowym Sączu dwa nowe przystanki kolejowe 

Białe szaleństwo dla skiturowców

To także idealne miejsce dla  fanów jazdy na skiturach, bo wyratrakowana jest też trasa na sam szczyt Jaworzyny. Grzech z takiej darmowej gratki  w Łosiu nie skorzystać. Wystarczy tylko rano zapakować się w auto cała rosziną i w drogę. Byle dalej, od sądeckiego, zatrutego smogiem powietrza.  ([email protected]) fot. tkDziękujemy za przesłanie błędu