Wtorek, 16 kwietnia. Imieniny: Bernarda, Biruty, Erwina
10/11/2022 - 15:05

Sądeczanki zdobyły Lizbonę! Z Mistrzostw Europy w Karate wróciły z medalami [ZDJĘCIA]

Kolejny raz ze świetnej strony pokazały się zawodniczki Nowosądeckiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin. Z Mistrzostw Europy w Lizbonie wróciły z medalami. Znakomitą formę zademonstrowały Klaudia Kowalska i Karolina Sekuła. Przed nimi teraz kolejne wyzwania.

Mistrzostwa Europy Karate Kyoukushin w Lizbonie

Zawodniczki Nowosądeckiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin mogą pochwalić się sporymi sukcesami. Z niemal wszystkich zawodów, na których występują wracają z medalami. Przypomnijmy, że Klaudia Kowalska zdobyła również tytuł Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny 2021 roku. Niedawno po raz kolejny zaprezentowała się ze znakomitej strony.

Kilka dni temu w Lizbonie odbywały się Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin. Wzięło w nich udział 241 zawodników z 17 państw. Sędzią głównym był prezydent Europejskiej Federacji Kyokushin shihan Antonio Pinero 9 dan z Hiszpanii. Polskę reprezentowało ponad 50 osób, walczących w 46 kategoriach kata i kumite: seniorów, młodzieżowców, juniorów, juniorów młodszych i kadetów.

Medale sądeczanek

Klaudia Kowalska okazała się najlepsza w kategorii kumite juniorek. Po drodze do triumfu pokonała w bardzo ciekawych walkach trzy rywalki. Dodajmy, że brąz wywalczyła inna reprezentantka sądeckiego klubu - Karolina Sekuła. To także ogromne osiągnięcie!

Pod koniec października z kolei na Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin w Jastrzębiu- Zdroju medale wywalczyli: Emilia Tuczyńska, Cornelia Franus oraz Amelia Wyrostek, Marlena Hajduk i Filip Krzepina. Co dalej? Przed medalistkami teraz Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców w Katowicach pod koniec listopada. Młodsi zawodnicy będą z kolei rywalizować w grudniu na turnieju w Jaśle. ([email protected], fot.: Nowosądecki Klub Sportowy Karate Kyokushin)

Mistrzostwa Europy w Lizbonie

Kolejny raz ze świetnej strony pokazały się zawodniczki Nowosądeckiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin. Z Mistrzostw Europy w Lizbonie wróciły z medalami.