Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
25/11/2020 - 15:35

Sądeczanka Gabriela Migda rywalizuje na Mistrzostwach Europy w boksie

Zawodniczka klubu UKS EVAN Nowy Sącz – Gabriela Migda przebywa na Mistrzostwach Europy w boksie, gdzie reprezentuje nasz kraj. Swoją walkę stoczy już w piątek. Czekamy z niecierpliwością i trzymamy za nią kciuki – mówi Krzysztof Bulanda, trener UKS EVAN.

Od 22 listopada do 3 grudnia w stolicy Bułgarii – Sofii odbywają się Mistrzostwa Europy kadetek w boksie. Powołana na tę imprezę jest zawodniczka klubu UKS Evan Nowy Sącz – Gabriela Migda. Będzie ona reprezentować Polskę w kategorii do 50 kg. Łącznie na imprezie wystartują 63 zawodniczki i 144 zawodników z 19 krajów.

Zobacz także: Dlaczego Sandecja tak się stacza? Sądecki "Pele" stawia diagnozę [WIDEO]

Już w piątek 16-latka zmierzy się z Rosjanką Darią Kostkiną. Jak jej występ na tak dużej imprezie komentuje trener Krzysztof Bulanda? – Gabriela jest jedyną zawodniczką z małopolski, która reprezentuje nasz kraj na Mistrzostwach Europy. Od 6 lat trenuje boks i kick-boxing. Nikt inny, oprócz niej, nie ma na Sądecczyźnie tytułu Mistrza Poski. Czekamy z niecierpliwością na piątkowe walki i trzymamy za nią kciuki – mówi trener. (MP), fot.: Krzysztof Górecki/facebookDziękujemy za przesłanie błędu