Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 2 czerwca. Imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny
14/06/2021 - 14:30

Sądeczanie Kamil Szkaradek i Rafał Dudek wygrali swoje kolejne walki

To był bardzo udany weekend dla zawodników sportów walki pochodzących z Nowego Sącza. Swoje starcia wygrali Kamil Szkaradek oraz Rafał Dudek. Potwierdzili tym samym po raz kolejny bardzo wysokie umiejętności.

Niedawno w zawodowym boksie zadebiutował Łukasz Pławecki. Sądeczanin nie dał swojemu rywalowi żadnych szans zwyciężając już po kilkunastu sekundach. W ubiegły weekend swoją wysoką klasę udowodnili kolejni zawodnicy z naszego miasta.

W sobotę odbywały się Mistrzostwa Polski organizowane przez Stowarzyszenie MMA Polska. Co ciekawe, współorganizatorem wydarzenia był Martin Lewandowski – jeden z włodarzy największej polskiej federacji, KSW. Na imprezie wystąpił Kamil Szakaradek, sądeczanin reprezentujący klub Grappling Kraków.

Zawodnik w drodze do finału stoczył dwie walki, za każdym razem nie dając swoim przeciwnikom żadnych szans. Również w ostatnim starciu (odbywało się w formule 3 rundy po 3 minuty) zwyciężył. Dzięki temu został Mistrzem Polski w kategorii piórkowej (do 65,8 kg).

- Poziom był na naprawdę wysoki, jak na polskie warunki i żadna wygrana nie przyszła mi łatwo . Świadczą o tym 3 zwycięstwa wywalczone decyzją sędziowską. Wierzę, że zebrane doświadczenie  zaowocuje w przyszłości kolejnymi trumfami - mówi Kamil Szkaradek.

Swoją walkę na debiutanckiej gali organizacji KFN wygrał również Rafał Dudek. Pokonał na punkty jednogłośną decyzją sędziów Mohammada El-Mira. To był udany weekend dla sądeckiego świata sportów walki! ([email protected], fot.: KS)

Dziękujemy za przesłanie błędu