Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 maja. Imieniny: Kornela, Lizy, Stanisława
21/09/2020 - 12:50

Sądecki Przegląd Boisk:A-Klasa Nowy Sącz –9 Kolejka, B-Klasa Nowy Sącz–4 kolejka

Zwycięstwo Ubiadu w derbach z Dąbrovią pozwoliło mu przesunąć się na pozycję wicelidera tabeli. Hitowy mecz Victorii z Biegoniczanką zakończył się remisem. W B-Klasie na czele stawki rezrwy Dunajca i Przydonica.

W meczu na szczycie sądeckiej A-Klasy, w którym bój stoczyły ekipy Victorii Witowice Dolne i Biegoniczanki Nowy Sącz padł remis. Do przerwy gospodarze prowadzili po bramce Szymona Grocholewskiego. Po zmianie stron piłkarzom z Nowego Sącza udało się wyrównać  za sprawą Dawida Węglowskiego, który wykorzystał rzut karny.

Nowym wiceliderem został prezentujący od dłuższego czasu dobrą formę LKS Ubiad. Tym razem pokonał on Dąbrovię Wielogłowy 4-3 (bramki: Krzysztof Zieliński, Jakub Baran, Krzysztof Nowak, Michał Bajdel; Grzegorz Bogdanowicz, Krzysztof Bogdanowicz, Jakub Sowa). Na zwycięski szlak wrócił Orzeł Ptaszkowa, dzięki trafienom Karola Kumora, Janusza Pałubiaka, Damiana Poręby i Mateusza Serafina wygrał 4-1 z KPT Nawojowa.

Z Zajmującą piętnaste miejsce Piątkovią-Łęg poradziło sobie Zamczysko Marcinkowice. Zwycięstwo 5-0 (bramki: Krzysztof Budnik, Łukasz Schreiner x2, Adrian Gołdas x2) pozwoliło mu utrzymać bliski kontakt z czołówką. Wysoko, z Ogniwem Piwniczna wygrała też Górka Szczereż. Mecz  zakończył się wynikiem 8-2 (bramki: Mirosław Stec, Bartosz Bodziony x2, Jacek Dziedzina x3, Sławomir Kurnyta, Kamil Groń; Filip Białowodzki, Michał Szkaradek). Górka awansowała dzięki temu na 4. Pozycję.

Długo oczekiwane zwycięstwo odnieśli Budowlani Jazowsko. Udało im się pokonać Mszalnicę 3-2, po golach Bartłomieja Kołodzieja, Krzysztofa Fudala i Grzegorza Prońskiego. Ostatnie miejsce w lidze zajmuje teraz Wicher Mogilno. Przegrał on u siebie z Olimpikiem Powroźnik 3-4 (gole: Mikołaj Machnik x2, Przemysław Mierzwa, Artur Tomasiak; Dominik Szlag, Mariusz Szlag x2).

W B-Klasie już tylko jedna drużyna ma na koncie komplet zwycięstw. Są nią rezerwy Dunajca, które po nieprawdopodobnej wymianie ciosów wygrały 7-6 z Łęką. Po raz drugi z rzędu z boiska zwycięsko schodziły Chruślice. Gola na wagę trzech punktów zdobył dla nich w potyczce z Nawojem - Patryk Griński. Pierwszą porażkę zanotowała Zawada, dla której zbyt mocna okazała się Przydonica. Na trzecie miejsce po wygranej 3-0 z Króolovią awansowały rezerwy Zamczyska. (MP), fot.: Chruślice Nowy Sącz

Poniżej komplet wyników:

A-Klasa Nowy Sącz

Górka Szczereż 8-2 Ogniwo Piwniczna Zdrój
LKS Ubiad 4-3 Dąbrovia Wielogłowy
Zamczysko Marcinkowice 5-0 Piątkovia Łęg
KPT Nawojowa 1-4 Orzeł Ptaszkowa
Olimpik Powroźnik 4-3 Wicher Mogilno
Victoria Witowice Dolne 1-1 Biegoniczanka Nowy Sącz
Budowlani Jazowsko 3-2 LKS Mszalnica
LKS Świniarsko 5-0 Jedność Nowy Sącz

B-Klasa Nowy Sącz

Chruślice Nowy Sącz 1-0 Nawoj Nawojowa
Królovia Królowa Górna 0-3 Zamczysko II Marcinkowice
Zawada Nowy Sącz 1-3 ULKS Przydonica
LKS Łęka 6-7 Dunajec II Nowy SączDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020