Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 18 stycznia. Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
04/09/2020 - 11:40

Sądecki Przegląd Boisk: A-Klasa Nowy Sącz – 6 kolejka

To była kolejka niespodzianek! Punkty straciła czołówka, w tym liderujący Orzeł Ptaszkowa. Z ligi po pięciu meczach wycofane zostały rezerwy Barciczanki.

Trzech punktów po raz pierwszy nie udało się wywalczyć drużynie Orła Ptaszkowa, która zremisowała z LKS Ubiad 2-2. Dwie bramki dla lidera zdobył Janusz Pałubiak. Potknięcie zespołu z Ptaszkowej, wykorzystała Victoria Witowice Dolne. Ona również w tym sezonie jeszcze nie przegrała. Tym razem po dramatycznym meczu pokonała na wyjeździe LKS Świniarsko 3-2 (do przerwy to gospodarze prowadzili 2-1). Bramki zdobywali dla niej Maciej Hedwig, Krzysztof Mikulec i Dawid Nowak.

Zobacz także: Sądecki Przegląd Boisk: A-Klasa Nowy Sącz-5 kolejka, B-Klasa Nowy Sącz-1 kolejka

W kategorii niespodzianek należy też na pewno rozpatrywać porażkę przed własną publicznością dotychczasowego wicelidera Amatora Paszyn z Górką Szczereż. Jedyną bramkę w tym spotkaniu, zdobył w 77 minucie Bartosz Bodziony. Piłkarze z Paszyna pomimo przewagi jaką posiadali nie potrafili zdobyć ani jednego gola, co kosztowała ich spadek na trzecią pozycję w tabeli.

Nieprawdopodobne starcie miało miejsce w Łęgu, gdzie mająca przed tą kolejką 0 punktów Piątkovia wygrała z Dąbrovią Wielogłowy, aż 10-0 (bramki: Jacek Kożuch x5, Sławomir Ogorzałek, Jarosław Jabłoński x3). Podopieczni trenera Marka Fiuta, są ostatnio w dużym kryzysie i osuwają się coraz niżej w ligowej hierarchii. 

Zobacz także: Sądecki Przegląd Drużyn

Wyjazdowe zwycięstwo odniosło Zamczysko Marcinkowice, które po dwóch bramkach Adriana Gołdasa oraz trafieniach Marcina Hebdy i Michała Olesiaka pokonało 4-1 Wicher Mogilno. Po raz kolejny wygrało również Ogniwo Piwniczna-Zdrój, tym razem po meczu pełnym kontrowersji z Budowlanymi Jazowsko. Goście mimo prowadzenia do przerwy (gola zdobył Wojciech Burchel), nie zdołali wywieźć z Piwnicznej choćby punktu. Druga połowa należała do gospodarzy, którym zwycięstwo dały dwa trafienia Mirosława Dropka i jedno Dominika Kożucha.

Swojego meczu nie rozegrała Biegoniczanka, gdyż z ligi po pięciu kolejkach postanowiły się wycofać rezerwy Barciczanki. W tabeli panuje nieprawdopodobny ścisk. Drużyny z miejsc 2-10 dzielą tylko 4 punkty. Emocje w sądeckiej A-Klasie są więc gwarantowane!

Poniżej komplet wyników 6. kolejki:

  • ​Ogniwo Piwniczna Zdrój 3-1 Budowlani Jazowsko
  • LKS Świniarsko 2-3 Victoria Witowice Dolne
  • Jedność Nowy Sącz 1-4 Olimpik Powroźnik
  • LKS Mszalnica 1-1 KPT Nawojowa
  • Biegoniczanka Nowy Sącz - Barciczanka II Barcice - odwołany
  • Wicher Mogilno 1-4 Zamczysko Marcinkowice
  • Orzeł Ptaszkowa 2-2 LKS Ubiad
  • Amator Paszyn 0-1 Górka Szczereż
  • Piątkovia Łęg 10-0 Dąbrovia Wielogłowy (MP), fot.: Ogniwo Piwniczna


Dziękujemy za przesłanie błędu