Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
28/09/2020 - 13:00

Sądecki Przegląd Boisk: IV Liga Małopolska wschód – 9 kolejka

Wysokie zwycięstwa Sokoła Słopnice i Limanovii sprawiły, że drużyny te cały czas utrzymują się w czołówce tabeli. Drugą wygraną w sezonie odniosła Barciczanka pokonując ostatni Poprad Rytro.

Kolejne zwycięstwo na czwartoligowych boiskach odniósł Sokół Słopnice, pokonując 6-1 Rylovię. Bramki padały w tym meczu tylko w drugiej połowie. Do siatki trafił trzy razy Patryk Nowak, dwukrotnie Paweł Grucel i raz Dominik Pach. Sokół utrzymuje się w czołówce tabeli. Do prowadzących Wierchów Rabka-Zdrój i Lubania Maniowy traci cztery punkty.

Duży zawód swoim sympatykom sprawił na pewno Skalnik Kamionka Wielka. Podopieczni trenera Piotra Saratowicza grają „w kratkę”. Tydzień temu potrafili zremisować na wyjeździe z Wierchami Rabka, by teraz ulec na własnym stadionie Watrze Białka Tatrzańska 0-2. Goście prowadzili od 12 minuty, na początku drugiej połowy wynik podwyższył Pavol Cicman. Skalnik nie zdołał odpowiedzieć mimo kilku dobrych okazji.

Skromne, drugie zwycięstwo w sezonie, odniosła Barciczanka. Pokonując 1-0 Poprad Rytro awansowała na 16. miejsce w tabeli. Ich rywale mają na koncie dwa „oczka” i zajmują ostatnią pozycję. Z remisu z będącymi w ostatnim czasie „na fali” rezerwami Bru-Bet Termalici zadowolony może być Orkan Szczrzyc. Bramkę zdobył dla niego Dominik Franczak (otrzymał również czerwoną kartkę).

Z dobrej strony pokazała się Limanovia. Dzięki wysokiej wygranej z Okocimskim Brzesko 5-1 zajmuje czwarte miejsce, ale ma dwa mecze mniej od drużyn, które są przed nią. Zwycięską passę podtrzymał też Poprad Muszyna, tym razem po bramkach Lukasa Hruski i Pawła Szczepanika pokonał Glinik Gorlice. (MP), fot.: Skalnik Kamionka Wielka

Poniżej komplet wyników:

  • Sokół Słopnice 6-1 Rylovia Rylowa
  • Skalnik Kamionka Wielka 0-2 Watra Białka Tatrzańska
  • Lubań Maniowy 0-0 Wierchy Rabka Zdrój
  • Unia Tarnów 1-2 Wolania Wola Rzędzińska
  • Poprad Rytro 0-1 Barciczanka Barcice
  • Orkan Szczyrzyc 1-1 Bruk-Bet Termalica II Nieciecza
  • Limanovia Limanowa 5-1 Okocimski KS Brzesko
  • Metal Tarnów 1-0 GKS Drwinia
  • Poprad Muszyna 2-1 Glinik Gorlice


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)