Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 13 lipca. Imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty
10/05/2021 - 11:20

Sądecki desant na Tokio. Kajakarze już pewni wyjazdu na Igrzyska Olimpijskie

23 lipca rozpoczną się w Tokio XXXII Letnie Igrzyska Olimpijskie. Nie zabraknie na nich sądeczan. Dwójka jest już pewna wyjazdu do stolicy Japonii. Dzięki dobrym występom na Mistrzostwach Europy w Ivrei kwalifikacje olimpijskie uzyskali Klaudia Zwolińska oraz Grzegorz Hedwig.

Już za dwa miesiące czeka nas święto sportu – Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Pandemia koronawirusa sprawiła, że kibice na emocje związane z tą imprezą musieli czekać rok dłużej niż pierwotnie zakładano. Poznajemy zawodników, którzy będą reprezentować nasz kraj. W stolicy Japonii nie zabraknie sądeckich akcentów.

Przeczytaj również: Sądeccy kajakarze walczą o miejsce w kadrze i wyjazd na Igrzyska Olimpijskie

Od 6 do 9 maja we włoskiej miejscowości Ivrea odbywały się Mistrzostwa Europy w slalomie kajakowym. Polacy wrócili z imprezy co prawda bez medalu, ale udało im się wywalczyć kwalifikację olimpijską. Do Tokio pojedzie dwójka sądeczan – Klaudia Zwolińska oraz Grzegorz Hedwig. Reprezentują klub Start Nowy Sącz.

Hedwig na olimpiadzie rywalizował będzie po raz drugi. Wcześniej zaprezentował się również w Rio de Janeiro w 2016 roku. Dla Klaudii Zwolińskiej występ w Kraju Kwitnącej Wiśni będzie natomiast debiutem w imprezie tej rangi.

Zobacz także: Klaudia Zwolińska jest stypendystką ministra. Studentka PWSZ doceniona

Szansę wyjazdu do Tokio ma także Mateusz Szczęsnowski z Kasinki Małej trenujący taekwondo w klubie UKS KORYO Mszana Dolna. Przypomnijmy, że podczas Igrzysk w Rio do Janeiro, Nowy Sącz reprezentowało dwóch sportowców – Maciej Okręglak i Grzegorz Hedwig. ([email protected], fot.: AW)Dziękujemy za przesłanie błędu