Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 3 lutego. Imieniny: Błażeja, Joanny, Telimeny
11/09/2021 - 20:35

Sądecka Dycha Newagu. Zwycięzca biegu uzyskał znakomity czas [ZDJĘCIA]

Festiwal Biegowy przybył do Nowego Sącza. To właśnie w Parku Strzeleckim była meta Sądeckiej Dychy Newagu. Zawodnicy już od momentu startu toczyli zacięty bój o wygraną. Zwycięzca Michał Karbowiak uzyskał bardzo dobry czas.

Sobota to drugi dzień 12. Festiwalu Biegowego. Oprócz rywalizacji na trasach wyznaczonych w Miasteczku Biegowym w Piwnicznej, zawodnicy konkurują też m.in. w Nowym i Starym Sączu. Wszystkim biegom towarzyszą niezwykłe emocje.

O godzinie 11 sportowcy biorący udział w biegu „Sądecka Dycha Newagu” wyruszyli na trasę. Start zaplanowano z Ołtarza Papieskiego w Starym Sączu. Meta zlokalizowana była natomiast w Parku Strzeleckim w Nowym Sączu. Pierwszy zawodnik wyprzedził zdecydowanie swoich konkurentów i przybiegł na nią samotnie.

- Czuję się bardzo dobrze. Kontrolowałem bieg od początku do końca. Trasa była dość ciężka, ale udało mi się dobiec jako pierwszemu – mówił zwycięzca Michał Karbowiak. Sportowiec może pochwalić się także znakomitym czasem, który wyniósł – 30:01. Najlepszą kobietą była Valentina Veretska (34:40).

Przypomnijmy, że w poprzednim roku w biegu na tym dystansie triumfował Henryk Szost (jego czas to 30:17), natomiast wśród kobiet bezkonkurencyjna była Aleksandra Jachimczyk (38:19). ([email protected], fot.: Natalia Podsadowska)Dziękujemy za przesłanie błędu