Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 28 października. Imieniny: Narcyza, Serafina, Wioletty
28/04/2020 - 17:25

Rusza budowa ponad 100 kilometrów EuroVelo w Piwnicznej-Zdroju!

Dziś wszyscy, bez wyjątku, wyjątkowo doceniamy takie inwestycje. Mimo ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa, udało się podpisać umowę na budowę trasy EuroVelo 11 w Piwnicznej-Zdroju. Niebawem wykonawca przystąpi do budowy grubo ponad 100 kilometrów szczęścia dla rowerzystów z Sądecczyzny i nie tylko.

Rusza budowa ponad 100 kilometrów EuroVelo w Piwnicznej-Zdroju!

Piwniczna-Zdrój to kolejny po Rytrze i obok Muszyny samorząd, który zdecydował się na przyłączenie do projektu EuroVelo 11 w partnerstwie z województwem małopolskim. 976 338,82  zł na tyle dokładnie opiewa umowa, którą inwestorzy podpisali właśnie po udanym przetargu z firmą, która odpowiedzialna będzie za budowę sieci rowerowej między Piwniczną-Zdrój z gminą Rytro i słowackim Mniszkiem i Muszyną.

O przebiegu trasy w Rytrze pisaliśmy w mteriale Budowlańcy zeszli na ziemię. 7 firm stara się o kontrakt na EuroVelo w Rytrze. A którędy zostanie wytyczona w Piwnicznej-Zdroju? Zacznijmy od strony Mniszka, czyli od granicy ze Słowacją. Tu trasa zostanie zorganizowana w ciągu obecnej drogi powiatowej, wcześniej drogi krajowej DK 87, którą powiat dostał w administrację po budowie nowego mostu granicznego.

W Piwnicznej-Zdroju będzie odcinek, który zepnie EuroVelo z centrum, który powstaje właśnie na Nakle, dalej po przebyciu nowej kładki nad Popradem będzie można dojechać aż do Radwanowa – tu powstanie specjalnie dedykowane miejsce wypoczynkowe - a potem swobodnie wpiąć się do sieci zmierzającej już (patrząc od Piwnicznej w stronę Starego Sącza) prawą stroną Popradu wprost do Rytra.

Całość inwestycji ma zostać zrealizowana do końca sierpnia 2021 roku. Kolejna wiadomość jest taka, że z EuroVelo i w Rytrze, i w Piwnicznej-Zdroju wpiąć się będzie można do systemu tras AquaVelo.

ES [email protected] Fot.: archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)