Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 czerwca. Imieniny: Aliny, Anety, Benona
12/07/2023 - 12:25

Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi: Apartamenty pod Kicarzem - Dolina Popradu i góry na wyciągnięcie ręki

I znów cudowna i niezastąpiona Piwniczna-Zdrój. W cyklu „Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi” przedstawiamy Wam kolejne miejsce, gdzie możecie naładować akumulatory w trakcie urlopu, czyli „Apartamenty pod Kicarzem”.

Apartamenty pod Kicarzem mieszczą się przy ulicy Daszyńskiego a więc gwarantują Wam błyskawiczny, nawet pieszo, dostęp do centrum Piwnicznej-Zdroju gdzie znajdziecie sklepy, bankomaty, pocztę, restaurację, aptekę. Ulicą Kazimierza Wielkiego dostaniecie się stąd błyskawicznie, przez kładkę nad Popradem przy dworcu PKP Piwniczna-Zdrój do uzdrowiskowej części miejscowości. 

Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi: z Tabaszówki w Mochnaczce Niżnej zabierzecie wyjątkowe wspomnienia

Tu koniecznie musicie zajrzeć do Pijalni Artystycznej, gdzie obok miejscowych przysmaków bez ograniczeń możecie smakować piwniczańską wodę mineralną, pooglądać prace miejscowych artystów czy załapać się na inny ciekawy event. Zaraz obok jest kolejna pijalnia, przy której Miejsko Gminny Ośrodek Kultury organizuje ciekawe imprezy artystyczne i rozrywkowe.

Możecie stąd zdobyć szczyt Kicarza, na którego zboczach są trasy pieszo biegowe. Stąd też blisko na rowerze na Nakło z urządzeniami typu street workout i pumptrackiem i na otwarte kąpielisko Radwanów. Jest tu cała sieć szlaków rowerowych i trasy Aqua i Euro Velo, z których można się wpiąć w Velo Dunajec. 

Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi: Chata pod Przehybą, przyjemność na wyłączność

Niedaleko, na górze Węgielnik możecie obejrzeć zrekonstruowane okopy z okresu II wojny światowej. Można tu też zagrać w siatkówkę, w kosza, jest grill i wieża widokową. Na Popradzie organizowane są spływy pontonowe.

Ulicą Szczawnicką z kolei dojedziecie do Kosarzysk i dalej na Obidzę a stąd już tylko rzut beretem na wieżę widokową na Eliaszówce, na Radziejowej albo – już bardziej ekstremalnie – do Białej Wody, Szlachtowej czy Jaworek.

Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi: Chata Magóry, „pyszny” przystanek z Matką Naturą pod rękę

Dzięki rozbudowanej sieci tras rowerowych AquaVelo, VeloDunajec i tej wybudowanej przez samorząd w Waszym zasięgu są Rytro, Stary Sącz, Nowy Sącz. Poruszając się DW 969 dojedziecie do Żegiestowa, Muszyny, Krynicy-Zdrój. Ale równie dobrze możecie wsadzić rower do pociągu i dojechać nim do wybranej miejscowości w Dolinie Popradu czy na Słowację.

Apartamenty pod Kicarzem to trzy apartamenty w różnych konfiguracjach jeśli chodzi o ilość miejsc do spania. We wszystkich są łazienki i aneksy kuchenne. Można korzystać z darmowego wi-fi, jest gdzie zaparkować. Gospodarze Apartamentów pod Kicarzem oferują również oddalony o 5 km Apartament „Zimowa Cisza” z oddzielnym wejściem. Jest tu salon, sypialnia kuchnia i łazienka oraz ogród z basenem.

DANE KONTAKTOWE:

Apartamenty pod Kicarzem

ul. Daszyńskiego 21, 33-350 Piwniczna-Zdrój

tel. +48 665 273 569

e-mail: [email protected]

www.podkicarzem.pl

REGULAMIN PROJEKTU „Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi” do pobrania TUTAJ.

Zadanie "Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi" współfinansowane ze środków otrzymanych od Ministra Sportu i TurystykiDziękujemy za przesłanie błędu