Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 21 maja. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
07/08/2023 - 07:00

Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi: Agroturystyka Ryvilla w Gaboniu, odpocznij w oazie spokoju

Przytulcie się do Beskidu Sądeckiego i Starego Sącza. A gdzie to najszybciej Wam wyjdzie? W Agroturystyce Ryvilla, którą prezentujemy Wam w kolejnym odcinku cyklu „Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi”.

Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi: Agroturystyka Ryvilla w Gaboniu, odpocznij w oazie spokoju

Ryvilla położona jest w Gaboniu w gminie Stary Sącz i to kolejne doskonałe miejsce wypadowe jeśli chodzi o odkrywanie Beskidu Sądeckiego. Możecie rowerem dojechać do drogi powiatowej Gołkowice Górne - Gaboń i stamtąd – pieszo lub na rowerze – dotrzeć do Schroniska PTTK na Przehybie a ze schroniska wybrać się do Jaworek (szlak jest dobrze oznakowany) lub do Rytra przez Roztokę Ryterską. 

Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi: Leśny Dwór, blisko wszędzie i wszystko co do wypoczynku potrzebne na miejscu

Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi: Agroturystyka Ryvilla w Gaboniu, odpocznij w oazie spokoju

Gdy na rondzie w Gołkowicach skręcicie w prawo, przebiegiem DW 969 dojedziecie do Starego Sącza. A tu czekają na Was fantastyczne zabytki: klasztor klarysek, dom na dołku, kościół św. Elżbiety. W galerii IMO systematycznie są jakieś koncerty i wystawy. Już niebawem fantastyczna Peryferiada. Z rynku spacerkiem dojdziecie na leśne molo, bijącą rekordy popularności platformę widokową na Miejskiej Górze. Potem – ochłody i słońca – możecie szukać na kąpieliskach na starosądeckich stawach, bo już są dwa.  

Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi: Chatka Włóczykija w Jamnej, jakbyście odwiedzili starych, dobrych przyjaciół

Inna propozycja – jedziecie jak na Przehybę, przed ostatnim przystankiem autobusowym, właśnie w Gaboniu, skręcacie w prawo i drogą gminną dotrzecie na most nad Dunajcem w Kadczy w gminie Łącko a tu VeloDunajec otworzy Wam drogę do Krościenka nad Dunajcem i Szczawnicy. Możecie też dojechać do Kadczy po bardziej płaskim terenie kierując się na Stary Sącz skręcając w prawo na skrzyżowaniu powiatówek pod kościołem w Gołkowicach Górnych i jadąc Gaboń Praczkę. 

Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi: Agroturystyka Ryvilla w Gaboniu, odpocznij w oazie spokoju

Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi: Apartamenty pod Kicarzem - Dolina Popradu i góry na wyciągnięcie ręki

W sołectwie obok Gabonia, czyli w Skrudzinie jest park Libiland dla dzieci.
Przez Moszczenicę a dalej przez Przysietnicę wyjedziecie na DK 87 i jeśli skręcicie w lewo, zajedziecie do Starego Sącza a jeśli w prawo - do Rytra i Piwnicznej-Zdroju a stąd jest już bardzo blisko do Mniszka nad Popradem na Słowacji. Nie musicie jechać krajówką, w Barcicach szukajcie kierunkowskazu na Wolę Krogulecką i wpinajcie się tu w EuroVelo. Nie przegapcie słynnego kroguleckiego ślimaka, platformie widokowej na Woli Kroguleckiej. Stąd – szlakiem – macie tylko rzut beretem na Makowicę. EuroVelo w Rytrze spina się z AquaVelo, której jedna część prowadzi wprost na ryterski zamek.

W pobliskiej Przysietnicy zajrzyjcie na przysiółek Pieniężne, który został wysiedlony w latach 80-tych, ale do dzisiaj stoi tu sześć starych, drewnianych domów jakby zawieszonych w czasie. Są tu grillowiska, jest gdzie posiedzieć. Prowadzą tutaj aż cztery drogi – z Grabowców, z Twarożki, z Wygonów i z centrum Przysietnicy, zaraz koło szkoły.

W wielu miejscowościach przy trasie EuroVelo organizowane są spływy pontonowe Popradem.

Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi: Agroturystyka Ryvilla w Gaboniu, odpocznij w oazie spokoju

Co oferuje sama Agroturystyka Ryvilla? - Nasz dom znajduje się w cichej urokliwej okolicy, która zachęca do spacerów, nordic-walkingu lub rowerów. Przepiękne widoki wokół domu, czyste powietrze spokój a rankiem możliwość zobaczenia sarenki, jelenia lub przebiegającego pod oknem zajączka. Jesteśmy oazą spokoju i wyciszenia dla ludzi ceniących takie walory i wypoczynek na łonie natury. Doskonała propozycja dla rodzin z dziećmi i turystów lubiących piesze wędrówki – zapraszają gospodarze.

Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi: Agroturystyka Ryvilla w Gaboniu, odpocznij w oazie spokoju

Ryvilla to samodzielny, całoroczny dom na wyłączność 2-8 gości. Są tu 4 sypialnie na piętrze, doskonale wyposażona łazienka i kuchnia na parterze. W salonie zorganizowany jest pokój do gier. Znajdziecie tu piłkarzyki, puzzle, gry, karty, możecie pograć w badmintona. Jest też wi-fi. Jest gdzie zrobić grilla i ognisko a na specjalne życzenie gości jest też możliwość skorzystania z wędzarni. Do tego parking dla aut i miejsce do ładowania rowerów elektrycznych.

DANE KONTAKTOWE:

Gospodarstwo agroturystyczne Ryvilla

Gaboń 63, 33-388 Gaboń

tel. +48 601 481 770, +48 505 906 856

e-mail: [email protected]

www.ryvilla.pl

REGULAMIN PROJEKTU „Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi” do pobrania TUTAJ.

Zadanie "Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi" współfinansowane ze środków otrzymanych od Ministra Sportu i TurystykiDziękujemy za przesłanie błędu