Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 15 kwietnia. Imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława
02/08/2023 - 18:50

Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi: The Lake House w Znamirowicach? I wszystko jasne

The Lake House w Znamirowicach? I wszystko jasne. Tak powinniśmy zacząć i zaczynamy opis tego miejsca, bo okolica Jeziora Rożnowskiego to naprawdę magiczna okolica. I tu Was teraz zabieramy w ramach cyklu "Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi".

Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi: The Lake House w Znamirowicach? I wszystko jasne

Już w samych Znamirowicach – wieś jest położona w gminie Łososina Dolna - podziwiać można największą tego typu budowlę na świecie wzniesioną rękami jednego człowieka, czyli kamienny Most Stacha. Konstrukcja spina dwa zbocza głębokiego na 10 metrów jaru, po którego dnie płynie strumień wpadający do Jeziora Rożnowskiego. Światło pozostawione dla wody jest tak duże, że śmiało może przejść tędy dorosły, wysoki człowiek bez konieczności schylania się. Zejść na dno jaru można tylko z jednej strony, ale most widziany z tej perspektywy zapiera dech w piersiach. 

Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi: Willa Marylka, klimat w sercu piwniczańskiego uzdrowiska

W Rożnowie, z inicjatywy hetmana Jana Amora Tarnowskiego, w XVI wieku rozpoczęto budowę pierwszego zamku-warowni o nowożytnej fortyfikacji obronnej tzw. Niestety po jego śmierci Tarnowskiego budowę przerwano, ale do dziś można podziwiać pozostałości tej imponującej budowli.

Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi: The Lake House w Znamirowicach? I wszystko jasne

Również w Rożnowie czekają na Was ruiny Zamku Zawiszy. Pierwotnie na wzgórzu stała jedynie strażnica wzniesiona w XIII wieku przez ród Gryfitów. Natomiast gotycki zamek powstał w latach 1336-1370 prawdopodobnie z inicjatywy Piotra i Klemensa Rożena herbu Gryf. Bryła budowli była zbliżona do prostokąta o wymiarach 44 na 20 metrów. W 1409 roku jego właścicielem został Piotr Kurowski, który nabył też inne dobra w Gródku nad Dunajcem. W ręce Zawiszy Czarnego z Grabowa trafił w 1426 a dwa lata później, po śmierci rycerza, przeszedł w ręce jego potomków. 

Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi: Łąckie Zacisze, na które góry masz ochotę? Bo stąd wszędzie blisko

Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi: The Lake House w Znamirowicach? I wszystko jasne

Niedaleko jest Tropie z przepięknym kościołem pustelników Świerada i Benedykta z XIII. To budowla romańska i jeden z najstarszych kościołów w Małopolsce. A stąd już w kilka minut czeka na Was zamek Tropsztyn – zrekonstruowany zamek Gierałtów i Chebdów w Wytrzyszczce. Warownia ta najprawdopodobniej powstała w pierwszeh połowie XIII wieku z inicjatywy rodu Ośmiorogów. Pierwsza wzmianka o niej pochodzi z 1231 roku. Pierwsze murowane zabudowania zamkowe powstały przypuszczalnie w wieku XIV.

Ze Znamirowic możecie dojechać Bukowca w gminie Korzenna, obejrzeć piękne dzieło Matki Natury, czyli Diable Skały. Skały, z których część przypomina kształtem baszty, mury i grzyby wchodzą w skład rezerwatu Bukowiec, na terenie gminy Korzenna. 

Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi: zdobądź szczyt Jaworzyny a odpocznij w Krynickiej Kolibie

Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi: The Lake House w Znamirowicach? I wszystko jasne

Na stronie internetowej gminy Łososina Dolna znajdziecie kilkanaście tras wycieczek rowerowych o różnym stopniu trudności i długości, ale równie dużej atrakcyjności. Dodatkowo w Znamirowicach jest przystań jachtowa a tym samym macie możliwość organizacji wypoczynku na wodzie.

- Nasz dom to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, par lub ekipy przyjaciół, w którym komfortowo spędzi czas 8-10 osób. Dom posiada: w pełni wyposażoną kuchnię, duży salon, 5 pokoi, 3 łazienki, przestrzeń SPA z sauną, miejsce do grillowania, duży taras z pięknym widokiem na jezioro. Jest tu też 6-osobowa balia opalana drewnem – opisują The Lake House gospodarze tego miejsca.

Do dyspozycji gości są też: Wi-Fi, piłkarzyki, rzutki/darts, telewizor z serwisem Netflix, karty, kości i sporo gier planszowych, komputerowych (retro „Pegasus”).

A nam wystarczą widoki z okien i tarasu tego miejsca, by wiedzieć, że te ostatnie dodatki raczej Wam nie będą potrzebne! Nad wodę i do zobaczenia w The Lake House w Znamirowicach.

DANE KONTAKTOWE:

The Lake House

Znamirowice 143, 33-312 Znamirowice

tel. +48 696 675 942

e-mail: [email protected]

www.thelakehouse.pl

REGULAMIN PROJEKTU „Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi” do pobrania TUTAJ.

Zadanie "Rowerem po wypoczynek na sądeckiej wsi" współfinansowane ze środków otrzymanych od Ministra Sportu i TurystykiDziękujemy za przesłanie błędu